Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?
Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.
Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.
Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.
Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.
Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.
Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).
Hlídejte si české prodejce
My Češi musíme mít neustále něco extra. To samozřejmě platí i pro oblast investování do zlata.
Žádná česká mincovna zkrátka nevytváří vlastní zlaté slitky ani cihličky. To znamená, že veškeré takové produkty pochází ze zahraničí. Bavíme se o Švýcarsku, Německu a podobně.
Pokud se něco dováží, logicky za to zaplatíte více, než kdyby se konkrétní produkt vyráběl v naší zemi. K tomu připočtěte kolikrát až nemravné marže různých obchodníků a máte jasno – musíte si dávat pozor.
Nebavíme se přitom zrovna o malých rozdílech. Příkladem budiž nejlevnější gramový slitek ze švýcarské rafinérie Argor-Heraeus. Ten v jednom obchodě koupíte za přibližně 2 000 Kč, v jiném za více než 2 500 Kč. Rozdíl 500 Kč u nejlevnějšího produktu? Hrůza!
Nyní si představte, jak vysoké jsou asi rozdíly u dražších kusů, které se pohybují v řádu desítek až stovek tisíc. Pokud si tedy nedáte pozor, z dlouhodobého hlediska vyhodíte klidně i statisíce korun z okna…
Nebuďte upjatí na krátkodobé výkyvy cen
Všimli jste si, jak v posledních měsících ohromně vzrostla cena zlata? Pak to ignorujte…
Zlato je vyloženě středně až dlouhodobá investice. Z toho důvodu vás musí zajímat jeho výkon v průběhu desítek let. V takto dlouhém časovém horizontu vážně nezáleží na událostech krátké doby. Přesně proto ignorujte krátkodobé výkyvy a prostě pravidelně přikupujte.
Přední světoví analytici navíc říkají, že v dalších dekádách vzroste cena zlata klidně až o stovky procent. Taková situace není historicky žádná výjimka (mrkněte se, kolik stálo zlato před osmnácti lety).
Věnujte se jen starým dobrým fyzickým slitkům. Ty si bezpečně uschováte do trezoru a nikdo vám na ně nesáhne. To samé se nedá říct o virtuálním držení, případně akciích zlatých dolů (nikdy nevíte, jestli už náhodou nejsou vytěžené). A bankovní spoření do zlata? Ne!