Pravděpodobně s námi budete souhlasit, že není na světě lepšího vynálezu, než je postel. Dříve se považovalo za ohromný pokrok spát na matracích vycpaných senem. Ta doba už je naštěstí pryč. Máme spolehlivé informace o kvalitním a zdravém spánku, máme k dispozici moderní a kvalitní materiály. Pro každého ale funguje něco trochu jiného. Pojďme se podívat jak vybrat moderní a kvalitní postel, aby náš spánek nebyl ničím rušen…

Postele s dopravou zdarma!

ŘEŠENÍ PRO KVALITNÍ SPÁNEK

Je pravda, že nejvíce kvalitu spánku ovlivňuje kvalita roštu a matrace. Výběr postele ale také není možné podcenit!

Vhodné rozměry postele

Před nákupem postele nejprve změřte svoji výšku. Správná délka lůžka by měla být právě vaše výška + 25 cm. Standardní délky postele bývají 200 cm. U většiny dodavatelů ale není problém sehnat za příplatek i postel třeba 220 cm dlouhou.

Šířka postele – za standard se považuje 80 cm. Věřte ale tomu, že postele šířek 90 nebo ještě lépe 100 cm bývají o hodně pohodlnější.

Vhodná výška postele

Za optimální výšku lůžka od země se považuje vzdálenost 45 až 55 cm. Taková výška zabezpečí pohodlné vstávání i starším lidem.

Hrany postele

Někdy se stává, že bytový designer řeší více design postel, než funkci a bude vám doporučovat hrany postele co nejostřejší. Je možné, že je to moderní a dobře to vypadá. Pro pohodlné používání jsou ale lepší spíše hrany zaoblenější.

Postele s čelem nebo bez?

Čelo postele určitě přináší uživateli výhody. Při čtení se můžete o čelo opřít a neumažete polštářem stěnu. Pro pohodlné používání jsou nejlepší čela čalouněná.

Vhodné materiály pro postel

Mezi nejoblíbenější materiály patří masivní dřevo, následuje kov a lamino, méně jsou využívány postele kované. Zvláštním typem postelí jsou postele čalouněné. Každý materiál má pro každého z nás jiné výhody. Nejdůležitější ale je, aby postel byla stabilní. Pokud tedy kupujete postel v hypermarketu, nečekejte kvalitu a dlouhé užívání. Nebojte se nákupu postele na internetu, ale pouze u prověřených dodavatelů.

Postel vrže – co s tím?

Je zvláštní, že málokterý výrobce dodá postel, která by nevrzala. Naštěstí řešení je jednoduché. Při montáži postele vložte do každého spoje nějakou „filcovou“ podložku. Vhodným řešení jsou třeba samolepící nožičky na nábytek – levně seženete třeba v IKEA. Jsou původně určeny k tomu, abychom židlí nepoškrábali podlahu. V posteli ale také udělají svou práci. Nejvíce vržou postele z masivu a lamina. Nikde nesmí být spoj dřevo na dřevo a máte klid:-)

banner na TN postele nepohyblivý

Je dobré nechat postel větrat!

Lidské tělo se v noci při spánku mírně potí. Z toho důvodu je dobré, aby matrace dobře větrala. To se snadno zabezpečí použitím roštu a vzduchovou mezerou. Pozor na systémy s úložným prostorem! Někdy šuplíky pod postelí doléhají tak těsně, že se zespoda k matraci nedostane vzduch! Větrání matrace je opravdu nutné, jinak počítejte s roztoči – ti totiž vlhké prostředí přímo milují!

Rádi pomůžeme s výběrem vhodné postele právě pro vás. Pro každého máme řešení!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 2 =