Moderní venkovní grily se hodí do každé zahrady

S přibývajícími teplotami zároveň roste také zájem o venkovní grily. Venkovní romantika spojená s otevřeným ohněm, jeho praskáním a s vůní grilovaných pokrmů, je prostě nenahraditelná. Nejčastěji stále saháme pro grily na dřevěné uhlí. Před nákupem je nutné zvážit prostor, kde bude gril umístěn, jeho velikost i dispozice. Uvědomte si, jak často se budete grilovaní pokrmů věnovat a pro kolik lidí speciality budete připravovat. Vyberte si také způsob, jakým se dá gril zapálit. Ideální je nová funkce Quick Start pro zapálení a funkce Quick Stop pro uhašení. Nikdy raději neodcházejte od žhavých uhlíků a ujistěte se, že jsou již vyhaslé a nezpůsobí požár. Některé grily mají v dolní části svých komínů nádobku s vodou. To uvítají zejména rodiny s dětmi a chlupatými domácími mazlíčky.

Zahradní grily na dřevěné uhlí

Nejdostupnější varianta jsou zahradní grily na dřevěné uhlí. Oblíbené jsou zahradní grily vybavené kovovou nohou, přes kterou volně stoupá vzduch. Umožní dosáhnout ideální teploty uhlíků 600 až 800 °C vhodné pro grilování. Maso se pěkně griluje a nedusí v nezdravém kouři. Největší problém je zde odkapávající tuk. V žáru se totiž často přepaluje a uvolňují se nezdravé látky. Výhodou je, že připravené jídlo dobře chutná a má své zcela nezaměnitelné kouřové aroma. Jiné typy grilů se sice v poslední době snaží tento efekt dohnat, ale originál prostě nic nenahradí.

Přenosné mini grily na dřevěné uhlí a brikety

Je možné si vybrat i přenosné mini grily na dřevěné uhlí nebo brikety. Oba druhy zmíněného paliva lze snadno podle potřeby dokupovat. Jde o snadno dostupný druh paliva se zanedbatelnou cenou. Pohled do žhavých uhlíků a vůně charakteristického kouře je pro mnohé milovníky grilování jedinečná a zcela nezaměnitelná. Zvažujete-li raději zahradní krby, dejte si pozor na levné dovozové venkovní krby, jejichž odolnost nemusí být zcela vždy vyhovující. Nevybírejte pouze podle ceny. Kupujte ty druhy, na které lze sehnat náhradní díly i po letech. Vždy mějte na paměti prostorovou náročnost řešení při instalaci zahradního krbu. V případě požadavku na přemisťování se z výhod zahradního krbu stávají jasné nevýhody. V tomto případě raději zvolte venkovní gril.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

10 + 1 =