Úpravna vody – řešení pro každého

úpravna vodyKvalita vody má ohromný vliv na lidské tělo, neboť člověk je z převážné části tvořen hlavně vodou, a pokud je voda závadná, může nám způsobit nemalé zdravotní problémy. A jen úpravna vody vám umožní vyhnout se škodlivým vlivům. Úprava vody je součástí moderního způsobu života. Vysoce rozvinutý průmysl má dopad na zhoršení kvality vodních zdrojů. Zasahování do jejího složení pro bezproblémové použití v domácnosti i průmyslově je naprosto nutné. Nechutná vám voda z vodovodu? Má nepříjemný zápach nebo tmavou barvu? Pomoci mohou kuchyňské vodní filtry, vodní filtry reverzní osmózy nebo ionizátory vody či destilace.

Máte problém s bakteriemi ve vodě?

Odstraňování mikroorganismů (a jiných kontaminantů) lze pomocí vysoce účinných vodních filtrů reverzní osmózy – nejlepší volba, pokud chcete pít zdravou a čistou vodu a to i v případě, že máte studnu s nepitnou vodou.  Reverzní osmóza je moderní a zároveň nejúčinnější způsob filtrace vody. Dnešní voda je kontaminovaná vším, čím prochází v podobě povrchových či podzemních vod a pouze její původní chemické složení zajistí všechny biochemické, pro zdravý život podmiňující pochody. Reverzní osmóza odstraní chlór, chloroform, PCB, pesticidy, hormony, azbest, olovo, rtuť, chrom, kadmium, měď, baryum, sodík, draslík, anorganický vápník, fluoridy, dusitany, dusičnany, cysty, bakterie a viry, antibiotika, anabolika, antikoncepci, které vážně ohrožují lidské zdraví.

Úpravna vody dle individuálních požadavků

Centrální desinfekci vody lze provádět UV zářením nebo automatickým dávkováním chloru. Taktéž destilace je dobrá metoda čištění vody, ovšem destilace v podobě odpařování vody a následné kondenzace je velmi náročný energetický proces. Přivést vodu do varu a bod varu udržovat několik hodin se značně prodražuje. Nakonec vše je odvislé od konkrétní situace, zda je lépe volit chemickou úpravu vody nebo bude vhodnější ultrafiltrace či reverzní osmóza. Máte-li o úpravu vody zájem, další informace naleznete na portálu g-servis.cz.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 − 12 =