4 tipy, jak zařídit sprchový kout a vybrat příslušenství

Potřebujete nový sprchový kout, ale nevíte, jak vybrat ten správný? Dobře provedená rekonstrukce koupelny se vám odvděčí pohodlným používáním a perfektní kombinací praktičnosti a krásného designu. Z toho důvodu je dobré pečlivě vybrat každý komponent ke sprchovému koutu. V článku najdete 4 rady, které vám s tím pomohou.

Foto:sprchový kout

Posuvný systém pro úsporu místa

Velkou výhodou sprchových koutů je fakt, že se perfektně hodí i do menších prostorů. Jsou totiž nenáročné na místo. Konkrétně do malých koupelen zvolte posuvné systémy, protože nevyžadují okolní volný prostor pro otevírání křídlových dveří. Taková sprcha může být umístěna v rohu místnosti a co nejlépe využít dostupnou podlahovou plochu koupelny.

Důkladné těsnění

Při výběru sprchového koutu pamatujte i na praktické věci. Je sice krásné, že je vybraný model hezký na pohled a má například zabudované rádio, ale když je špatné těsnění, k ničemu vám to nebude. Většinou však jde o spotřební materiál, který se po čase opotřebuje. Pořídit si kvalitní těsnění do sprchového koutu může znamenat úsporu času i starostí s výměnou. Dalším doplňkem mohou být sprchové závěsy.

Stříška nad sprchový kout

Udržovat v koupelně pořádek a zbytečně necákat okolo pomohou skleněné stříšky. Zabrání zavlhčení stropu. Dalším praktickým prvkem jsou například bodové úchyty na sklo, díky kterým vše drží na svém místě. Pro větší jistotu a oporu v případě uklouznutí se do sprchy přidává také zábradlí. To může být mít efektní kování pro zábradlí, aby zároveň tvořilo designový prvek v koupelně.

Vyberte ladící a moderní příslušenství

Výběr samotné sprchy zdaleka nestačí a je potřeba uvažovat i nad tím, jaké další příslušenství ke sprchovým koutům budete potřebovat. Dobrou zprávou je, že vše najdete na internetu, kde i pohodlně objednáte. Zvýšíte tak šanci, že na nic důležitého nezapomenete a užijete si svou nově zařízenou koupelnu naplno.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 4 =