5 jednoduchých způsobů, jak si na jaře vyzdobit ložnici

Pokud vám karanténa takříkajíc leze na mozek, využijte čas strávený doma kreativně. Poleháváním před televizní obrazovkou ničeho nedosáhnete – raději se pusťte do jarního zdobení. Vsadíme se, že svěží dekorace navodí optimističtější náladu i u vás doma. A kde jinde začít než v ložnici, na kterou se často (a neprávem) zapomíná? Připravili jsme pro vás praktické tipy. Inspirujte se a předělejte ji k obrazu svému.

Tapeta s florálním motivem

Zbrusu nová výmalba změní místnost k nepoznání, ale co když se vám do takové akce nechce? Nebo si jen nejste jistí, jak dlouho vás změna barevného schématu ložnice bude bavit? Tak či tak jsou praktičtější vliesové tapety. Samozřejmě poseté květinami symbolizující jaro. Aplikace tapet je mnohem rychlejší než malování a s ním spojené přípravy. A až vás omrzí, prostě je odlepíte a vyměníte za jiné.

Čerstvé květiny na nočním stolku

Jaro bez živých květin? Nepřichází v úvahu. Váza s tulipány nebo jinou jarní klasikou je detail, který by neměl chybět v žádné místnosti. Postavte ji na noční stolek a nezapomeňte interiér doplnit o několik dalších drobností se stejným barevným akcentem.

Pověste na zeď zrcadlo

Jak opticky zvětšit titěrný prostor? Jednoduchá rada zní: pověste na zeď zrcadlo. Ulovte designový kousek a zabijte dvě mouchy jednou ranou. A když to nepomůže? Pověste jich více!

Najděte správné osvětlení

Unylým lustrem a ještě nudnější lampičkou na nočním stolku vaše hrátky se světlem skončit nemusí. Otevřete oči a pořádně se v sortimentu osvětlení porozhlédněte. Najdete v něm spoustu úžasných kousků, které jsou stejně dekorativní jako praktické. Zdrojů světla v ložnici umístěte více – skvělou volbou je ambientní osvětlení nábytku.

Čisté je vždy lepší

Nedílnou součástí procesu zvelebování ložnice by měl být velký jarní úklid. Setřete nánosy prachu, umyjte okna a vyperte záclony – místnost bude rázem mnohem útulnější a voňavější, což dokonale umocní celkový dojem z úprav.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

2 + ten =