Sháníte opravdu moderní a zajímavou pergolu? Víme, jak na to!

Pergola diamond design Baldachýn pergoly – rodinný dům Zlín

Pergola diamond design Baldachýn pergoly – rodinný dům Zlín

Nedávno jsem dokončil rekonstrukci našeho nového domu a začal řešit, kde vytvořím klidné a stinné místo pro denní nebo večerní odpočinek. Řešení je jednoduché: na zahradě postavit pergolu. Líbí se mi ale moderní až minimalistický styl a v tomto duchu je i postaven dům. Když jsem si ale všímal, jak řeší lidé pergoly na svých zahradách, věděl jsem, že to není to pravé. Naprostá většina pergol má klasickou dřevěnou konstrukci se sedlovou střechou a nějakou klasickou střešní krytinu. To nebylo nic pro mne. Proti dřevu osobně nic nemám, na webu diamonddesign.cz jsem ale našel moderní pergoly s hliníkovou konstrukcí. To bylo přesně ono!

Kvalitní sluneční clony – hliníkové pergoly

Pergoly původně sloužily jako zahradní prvek pro popínavé rostliny. V současné době využíváme zahradní a terasové pergoly jako pohodové místo relaxu a oddechu. Tento trend s sebou přinesl nové požadavky na komfort, snažíme se prostor pod pergolou využít nejen v letním období, ale také ve dnech, kdy počasí k posezení na čerstvém vzduchu příliš nepřeje. Díky moderním hliníkovým konstrukcím vytvářejí pergoly působivé a téměř bezúdržbové prostory v zahradách rodinných domů nebo při hotelích, penzionech a restauracích. Pevná hliníková konstrukce v kombinaci s různými stínícími prvky tvoří sofistikovaný systém stínění. Zásluhou variability prvků lze pergoly nakombinovat a přizpůsobit pro konkrétní požadavky.

Pergoly – komfortní exteriérové stínění

Pergoly nestíní přímo plochu okna, ale vytvářejí horizontální clonu nad zasklením s kotvením zadní části v opěrné zdi. Takové stínění přesahuje balkon nad oknem nebo střechu. Tyto systémy chrání interiér před přehříváním a neomezují výhled do exteriéru. Subtilní konstrukce je možné montovat po dokončení stavby, takže vám odpadnou starosti s předpřípravou a komplikovanými stavebními postupy. Popřípadě si můžete objednat samostatně stojící pergoly, které se dají umístit ve volném prostranství. Kombinací a spojováním několika pergol lze dosáhnout překrytí velkých prostranství. „Pergoly od diamonddesign vytvoří skvělý stín„. Konstrukce pergol je zhotovena s vysoce kvalitních hliníkových materiálů, které dobře odolávají vnějším vlivům a nepotřebují žádnou dodatečnou údržbu.

Prohlédněte si galerii.

Jaké jsem našel výhody pergol od diamonddesign

  1. moderní minimalistický design
  2. variabilní ochrana před náhlými změnami počasí
  3. možnost lakování konstrukce dle palety barev RAL
  4. rozšíření obytného prostoru z interiéru do exteriéru
  5. vyspělá motorizace s možností napojení na inteligentní systémy INELS

Pergoly – druhy stínění

Na zastínění pergol se využívají pevné, pohyblivé a naklápěcí systémy. Nevýhodou pevného překrytí je omezení účelu, ke kterému byla pergola původně určena – pobyt venku na čerstvém vzduchu. „Diamond design nabízí skvělé řešení zastřešení terasy„. Pohyblivé stínící systémy se vyznačují konstrukční rozmanitostí v široké barevné škále. Kombinací různých systémů se dají překrýt i boční stěny, což je výhodné zejména při větrném počasí. Naklápěcí systém funguje na principu naklápěných lamel, jež jsou pevně ukotveny v podpůrné konstrukci. Naklápěním lamel se reguluje prostup světla. Při úplném zavření lamel a dodržením minimálního sklonu je zaručena ochrana před deštěm.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty − 3 =