Stěhujeme se na terasu! Ještě ji nemáte? Tak si ji postavte!

Dřevěné či kompozitní terasy si nacházejí cestu do stále většího počtu domácností, respektive ke stále většímu počtu rodinných domů. A divíte se? Kde jinde totiž trávit teplé letní večery? No přeci na terase!

Fotogarfie: dřevěné terasy

Pokud ji ještě nemáte, rozhodně je na místě začít zvažovat její výstavbu. Věřte, že investice do terasy rozhodně nebudete litovat. Skvěle totiž propojuje interiér s exteriérem domu, a především umožňuje tak vyhledávané dining al fresco, tedy stolování pod širým nebem!

Postavte si terasu svépomocí!

Stavbu terasy můžete svěřit specializované firmě, nebo si ji postavit svépomocí. S patřičným know-how to není nic složitého. Bez dvou nezbytností se však neobejdete. Bez materiálu a podrobného plánování. Uvědomte si, že terasa by měla být maximálně otevřená a vzdušná. A také by měla navazovat na dům. Jedině tak bude fungovat jako výše zmíněná spojnice obytných prostor se zahradou.

Dřevěná, kompozitní, nebo betonová?

Jakou terasu zvolit? Na výběr v podstatě máte kámen, beton, dlažbu, wpc prkna či klasické dřevo. Jakému materiálu dáte přednost? Vycházejte ze stylu vaší nemovitosti. Toužíte-li po dokonale hladké terase z dlaždic, neobejdete se bez základové desky. Konstrukčně jednodušší však jsou terasová prkna na nosném roštu. Na výběr pak máte bezúdržbová wpc prkna, nebo terasová prkna z vybraných dřevin. Velmi odolné jsou dřevěné terasy z dřevin exotických (Bangkirai, Bukit, Merbau a Teak), ale i terasy ze sibiřského a slezského modřínu. Na měkké smrkové palubky v případě stavby terasy raději zapomeňte. Taková terasa by vám moc dlouho nevydržela.

Nakupujte na specializovaných eshopech

Rozhodnete-li se pro stavbu terasy svépomocí, doporučujeme vám, abyste stejný materiál použili pro podlahu i její nosnou konstrukci. Ten nemusíte nakupovat jen ve stavebninách a hobbymarketech, ale i na specializovaných e-shopech. Ty většinou nabízejí lepší ceny a především vám veškerý materiál i dovezou na místo určení.

Terasa pořád jako nová? Jde to!

Specialistou na dřevěné terasy je například společnost Au-Mex, s.r.o disponující e-shopem i vzorkovou prodejnou, ve které vám odborný personál nabídne to nejlepší možné řešení právě pro vaši budoucí terasu. Poradí s výběrem vhodné dřeviny, hranolů i spojovacích materiálů. V nabídce však najdete i podlahové palubky pro dřevěné podlahy, saunové palubky a samozřejmě i nezbytné nátěry, kterými je třeba povrch dřevěných teras minimálně jednou za rok obnovovat. Za to však bude pořád vypadat jako nová. A jako nová vám bude dlouho sloužit. Tak neváhejte! Teplé letní večery se blíží, a přeci je nebudete trávit zavření doma!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × four =