Fotografie: dřevěné podlahy

Dřevěná podlaha není jen o atraktivním vzhledu. Může mít řadu zajímavých vlastností

Chystáte se na renovaci vaší domácnosti, v jejímž rámci také vyměníte staré podlahy v jednotlivých místnostech za nové? Pak je jistě dobré zvážit, jaké druhy zvolíte. V obývacím pokoji, ale také například v ložnici a na chodbě, se může jevit jako perfektní řešení dřevěná podlaha.

Jestliže si skutečně vyberete dřevěné podlahy, určitě toho nebudete litovat. Vždy je samozřejmě důležité zvolit produkty od kvalitního výrobce, potažmo prodejce. Dobré reference má třeba kolekce The Family, případně ještě dřevěné podlahy Esco.

Malé nároky na údržbu a dlouhá životnost

Vzhled možná u mnohých z vás hraje zásadní roli. V tomto směru jsou klasické dřevěné a plovoucí podlahy velmi efektní, takže nepochybně jde o dobrou volbu. Jenže pro tento typ podlah hrají mnohé další faktory. V první řadě lze u dobře provedené dřevěné podlahy vyzdvihnout minimální náročnost z hlediska údržby. S tím nepřímo souvisí dlouhá životnost. Špičková dřevěná či plovoucí podlaha vás možná přežije, rozhodně ji při běžném způsobu užívání nebudete muset měnit a složitě opravovat už během pár let. Navíc konkrétně u plovoucích podlah není případná výměna jednotlivých částí zas až tak složitou záležitostí, takže se není čeho obávat.

Zvuková izolace

Pro dřevěné podlahy hovoří také fakt, že působí teple, což je velký rozdíl třeba oproti keramickým a kamenným dlažbám. I toto může být pro řadu z vás jedním z důležitých faktorů. Kromě toho mají dřevěné a plovoucí podlahy velmi dobré vlastnosti z hlediska tepelné a akustické izolace. Máte-li v horním patře vhodně zvolenou dřevěnou podlahu, která je odborně nainstalovaná, pak skrz ni nebude ve spodní části domu nic slyšet, což platí i naopak.

Je pravdou, že dřevěné podlahy nepatří zrovna k nejlevnějším variantám. Už jen z výše uvedených důvodů je ale na místě o nich vážně uvažovat.