Dřevěné obklady na stěnu nepatří jen do tradičních interiérů

I současné trendy interiérového designu ve velkém uplatňují použití dřeva jako dominantního prvku. Vždyť dřevo je základním přírodním materiálem, se kterým si úzce spojujeme i pocit ze skutečného domova. A navíc, dokáže i skvěle vypadat. Nemusí se jednat pouze o dřevěný nábytek, ale i tradiční dřevěný obklad tatranský profil. Ten rozhodně nepatří jen na chaty a skvostně vypadá i v moderních interiérech. Zde je důkaz.

Propojení moderního s tradičním

dřevoDřevěný obklad na stěně si nemusíte vždy představit v charakteristickém chatovém stylu, kde pokrývá všechny stěny a strop a je nalakován na typický, žluto-oranžový odstín. Současné možnosti nabízejí mnohem kreativnější využití tohoto obkladového materiálu, které zapadnou i do toho nejtrendy interiérového konceptu. Dokonale ladí třeba s běžnými moderními podlahami, klidně i v leskem povrchovém zpracování. Tehdy je však ideální volit tatranský profil v jeho přirozeném odstínu, a to severský smrk. Efektně, moderně a přírodně zároveň vypadá také realizace interiéru, kde je použita tradiční dřevěná dlážkovica s profilem na stěnách stejné barvy. Toto spojení dodá do interiéru dynamiku a také skutečnou originalitu.

Bílá linka, cihly a tatranský profil

Tatranský profil, tentokrát vyrobený ze dřeva černého smrku je vhodné kombinovat i s bílou barvou, třeba v kuchyni. Konkrétně s bílou kuchyňskou linkou, stěnou za ní v provedení tradiční vnější fasády dávných domů a bílou dřevěnou podlahou. Výsledná realizace má i přes dominanci dřeva minimalistické vyznění a dokonale zapadá se stylu severských interiérů.

Pokud se rozhodnete obalit prostor do dřeva, nezapomínejte ho oživit

Velmi moderně však může vypadat i klasika, kdy je tatranský profil aplikován na každém cm2 stěn daného prostoru. A současně i na stropě. Podstatné je hlavně do takového interiéru vybrat vhodné zařízení, které obklad nevrátí do interiérů před dvaceti lety, ale ponechá ho v současnosti. Doporučujeme volit už jen jednoduchý nábytek v bílé či zemitých barvách, přičemž neotřelost do prostoru můžete přinést například výrazným svítidlem.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

four + eight =