Jak vybírat kancelářská křesla, na kterých budete rádi sedět

kancelářská křeslaVybavení do kanceláře je klíčové pro zajištění optimálních pracovních podmínek. Dostatečně velký pracovní stůl, monitor a další drobnosti se podílí na tom, jak dobře se vám pracuje a jak se ve své práci cítíte. Patří sem právě i kancelářská židle, jejíž výběr je překvapivě důležitý. Jak na to vám poradíme v tomto článku.

Kvalitní materiál

Velmi oblíbená jsou čalouněná křesla, která jsou pohodlná a jejich údržba není tolik složitá jako v případě pravých kožených křesel. Kancelářská křesla jsou vizitkou pracovníka. Denně strávíme sezením na židli až překvapivé množství času. Je tedy jasné, že by se mělo jednat o výrobek z kvalitních materiálů, který byl vytvořen za účelem pohodlí a maximálního komfortu při práci jako v kanceláři, tak v domácí pracovně.

Tvar vhodný pro páteř

Důležitým parametrem je i tvarování kancelářského křesla. Správná židle by měla mít zadní opěrku tvarovanou tak, aby přirozeně kopírovala tvar páteře. V případě, že se opřete, vaše záda by měla plynule zapadnout do židle. Celkový pocit by měl být naprosto přirozený a ani po dlouhém sezení by se neměla dostavit bolest. Úleva pro hodně namáhané svaly v okolí páteře a celých zad pomáhá zvýšit produktivitu a odstraňuje nepříjemně bolesti, které se mohou objevit ve chvíli, kdy je čekáme nejméně.

Jezdící, otočná nebo nepohyblivá

V nabídce kancelářských židlí nemusíte vybírat pouze klasická otočná křesla s posuvnými kolečky. Někomu více vyhovují obyčejné statické židle, které se běžně používají například v konferenčních místnostech. Opět však platí, že by výběr židle měl být podřízen maximálnímu pohodlí a s ohledem na zdraví zad a páteře.

Správná kancelářská křesla mají tu moc, že mohou zmírnit trápení při sezení v práci každý den. Vyberte si to nejlepší a v žádném případě netolerujte sezení na špatné židli.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen − seven =