Jak zařídit dům nebo byt?

Na tuto otázku vám fundovaně odpoví časopis dům a byt. Jak zútulnit byt pomocí improvizovaných prostředků a bez velkých materiálových nákladů? Rozptýlené světlo – nejjednodušší způsob, jak vytvořit v místnosti pocit komfortu – upustit od používání silného osvětlení. Stačí nahradit lustr různými stolními lampami, bodovkami  a pořídit si jednoduché listnaté rostliny – například Fikus. Více minimalistické provedení – kulatý kaktus na pracovní ploše.  Obrazy a fotky v rámečku pomohou vylepšit prostor.  Závěsy a přehozy dodají bydlení modernější vzhled, doporučujeme vybrat si světlé neprůhledné tkaniny. Nevzhledné skvrny na stěnách a nerovnosti zakryjí barevné samolepící tapety.  Osvěžte svůj nábytek novými rukojeti na skříňkách.  Existuje mnoho metod, jak si zařídit příjemné bydlení.

Nezapomínáme na naše andílky

detsky-pokojZvažujete vybavení do dětského pokoje? Dětský pokoj –  k prostoru pro nejmenšího člena rodiny, musíme pečlivě přistupovat, jak designem, tak při vytváření celkové atmosféry. Je důležité si promyslet každý detail. Ideální je nábytek vyrobený ze dřeva, nesmí z něho vyčnívat ostré předměty a rohy, které mohou dítě zranit. Děti mají aktivní život mimo domov – ve škole nebo školce. Takže pochopitelně touží po klidnější atmosféře. Odborníci radí, co se barev týká, volit raději teplé odstíny, růžové a žluté tóny, doporučují se vyhnout fialové a jasně červené. Veškerý nábytek musí být uspořádán tak, aby ho děti mohly sami využívat.

Podlaha je základ

Ano, a proto výběr podlahy  se nesmí nikdy podcenit. Dávno pryč jsou doby, kdy podlahy tvořily podlahové desky, barevný nátěr, linoleum, v nejlepším případě – parkety. Moderní materiály a barevná paleta nabízí skvělé možnosti, jak esteticky a jednoduše vytvořit optimální mikroklima. Každá podlaha by měla být pevná a trvanlivá, bezpečná, musí poskytovat stabilní pozici nábytku a předmětů, snadno se čistit, ideální je mokré čištění. Volba podlahy je závislá na mnoha faktorech – fyzické rysy a konstrukčních vlastností objektu.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × 3 =