Časopis dům a zahrada je velmi inspirativní

Někteří chalupáři a zahrádkáři online časopis dům a zahrada vítají, neboť zde nalézají spoustu dobrých nápadů a návodů jak si zařídit, co nejútulněji svůj domov. V prvé řadě se musíme naučit starat se o zahradu a dům ve všech ročních obdobích.  Nikdy nezapomínáme na kořenový systém a to ze dvou důvodů. Na podzim je nutné půdu dobře zahnojit, aby rostlinám byl umožněn zdravý růst, a za druhé připravujeme květenu k přezimování.  Na otázku “ jak se postarat o zahradu na podzim?“ Odpověď je velmi jednoduchá: téměř stejným způsobem, jako na jaře, s výjimkou, že rostliny připravujeme na spánek, zatímco na jaře na probouzení. Zbytek péče – identická: ochrana proti škůdcům atd.

Budiž světlo!

osvetleniPři osvětlení interiéru je nutné nainstalovat správné komponenty, to je základ úspěchu. Správný výběr osvětlení  – to je součet tří hlavních komponentů: společné, pracovní (směrový) a dekorativní světla.  Je vždy důležité, aby stropní světlo nevrhalo stíny, preferujeme měkké rovnoměrné osvětlení prostoru. Lampa se zřejmými stíny se vztahuje k dekorativním pásu. Pro vybavení obývacího pokoje, lze použít cílený paprsek světla. Mohou to být stolní lampy, stojací lampy, nástěnné lampy, bodová světla a lustry typu projektoru některých návrhů.  Máte-li zájem o útulné bydlení, je třeba si uvědomit, že jen se správnými světly docílíte příjemnou atmosféru v místnosti. 

Zařizujeme pohodlné bydlení

O komfortní bydlení máme zájem všichni, a proto věnujeme vybavení interiéru velkou pozornost. Jak udělat svůj bytu pohodlný, stylový a funkční? Je tady trend otevřených prostorů. Móda volných dispozic nabízí kombinovat kuchyň s jídelním koutem nebo obývacím pokojem. Ne vždy stačí zbourat jednu zeď, to vám potvrdí každý architekt. Není jednoduché odstranit bariéry mezi místnostmi a sloučit příkladně chodbu s kuchyni k dosažení zcela nového prostoru. První pravidlo otevřeného prostoru – alespoň opticky rozdělit zóny s různým funkčním účelem – vaření, stravování, sledování televize, práce, volný čas, komunikace …  rada odborníků se vždy vyplatí.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 + 17 =