Jak zařídit jídelnu? Víme, co moderním jídelnám sluší

Jídelny se staly centrální částí obytného prostoru. Moderní byty i domy dnes mají propojené kuchyně s obývacími pokoji a uprostřed nich stojí doslova centrum obytné zóny – jídelní stůl se židlemi pro celou rodinu. Jak jej stylově zařídit?

Rohové komplety s lavicí jsou stále oblíbené

Mnozí z nás nedají dopustit na tradiční jídelní kout s lavicí a židličkami. Shání se v poslední době čím dál tím hůře. Oblíbené rohové lavice se stolem a židličkami nabízí e-shop Tempo Kondela nábytek. Jde o cenově příjemné řešení jídelního kouta, kde si máte možnost zvolit různou barvu dekoru čalounění i lamina MDF desky. Toto řešení je velice úsporné, i pokud jde o prostor. Přitom ke stolu se pohodlně vejde šest až sedm lidí.

Řešení jídelních koutů pro malometrážní byty

Malometrážní byty – garsonky, 1+kk až 2+kk, jsou dnes na realitním trhu nejžádanějšími. Do těchto bytů se většinou žádné velké jídelní kouty nevejdou, a ani není důvod. Obvykle jde o bydlení pro singles či pár, který prozatím neplánuje děti. Přesto však není dobré spokojit se pouze s barovým sezením na vyvýšených židlích. Zejména, pokud stolujeme v páru. Výhodnější jsou malé jídelní sestavy pro dva. A to i pokud bydlíme jako již zmíněný singles. Na návštěvu totiž určitě sem tam někdo dojde.

Trendy pro velké jídelní sestavy: retro styl a kov

Jídelny v retro stylu

Retro styl bydlení vládne. S oblibou restaurujeme nábytek ze 60. a 70. let, dokonce z let 50. Není se co divit. Často mezi ním najdeme skutečné unikáty, nad kterými jsme sice chvíli ohrnovali nos, ale i designérské špičky se dnes k těmto tvarům vracejí. Jenomže ne každému stačí repasovaný nábytek a pravdou taky je, že normy například na složení MDF desek jsou dnes mnohem přísnější. Nový retro nábytek bude rozhodně zdravější. Nebude například plný formaldehydů jako ten starý.

Retro styl sluší i jídelnám, především jídelním sestavám se stolem a židlemi. Právě na nich je často vidět paradox moderního nábytku dneška: moderní = retro.

Kov patří do jídelny

Dalším oblíbeným stylem je nábytek s kovem. Nejde ani tak o celokovové stoly nebo židle, ale o jejich kombinace se dřevem, a dokonce s plastem. Stoly mají obvykle kovové nohy a vzpěry, židle jsou na tom podobně. Snad nejoblíbenější je kov používaný na nábytku v industriálním stylu.

Jídelny Tempo Kondela nábytek

V sortimentu Tempo Kondela nábytek najdete sestavy stolů a jídelních židlí: od rohových sestav přes malé sestavy pro dva, barové sestavy až po klasické jídelní sestavy pro větší rodinu. Nechybí však ani kompletní nábytkové sestavy pro jídelny, kde kromě stolu a židlí najdete ve stejném stylu nabízené komody nebo příborníky.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

18 + nine =