Fotografie: kancelářské židle

Kancelářské židle – pohodlí a jednoduchost!

Kancelářské židle pomohou zorganizovat pohodlné pracoviště pro zaměstnance a čekárnu pro návštěvníky. Jsou co nejjednodušší, ale docela pohodlné a stávají se klasickým atributem každé kanceláře!

Pohodlí zaměstnanců přímo ovlivňuje jejich produktivitu. Pokud ze sedáku bolí záda, nebude zaměstnanec efektivně vykonávat svou práci – proto volte kancelářské židle s pohodlným opěradlem a sedákem!

Jak vybrat správnou kancelářskou židli

Kancelářské židle mají jednoduchý design a funkčnost: nastavitelné opěradlo, mechanismus pro spouštění a zvedání sedáku, některé modely mají i područky. Možností nastavení je málo – hlavní důraz je kladen na pevnost konstrukce.

Při výběru kancelářské židle se musíte nejprve rozhodnout, z jakého materiálu má být židle vyrobena. Musí být odolné proti fyzickému poškození a znečištění a mechanismus pro nastavení výšky sedáku musí být pohodlný a rychlý – to umožňuje přizpůsobit židli výšce člověka.

Je dobré, když má židle ergonomický tvar opěradla pro správnou podporu držení těla. Čalounění může být z látky, umělé kůže nebo síťoviny. Dobře odvětrává, takže lidská pokožka dýchá a záda se nepotí.

Je lepší vybrat židle pro návštěvníky bez úpravy a područek, což bude naznačovat obchodní styl komunikace. Opěrka hlavy je povinným atributem pohodlné židle, ale není k dispozici pro běžné kancelářské židle.

Sedák kancelářské židle může být tvrdý, poloměkký a měkký. První jsou vyrobeny z tvrdých materiálů (dřevo, plast, kov), poloměkké mají minimální výplň a měkké mohou být vybaveny pružinami. Velkou výhodou je zaoblený tvar sedáku, který netlačí na nohy.

Výhody kancelářských židlí

Kancelářské židle jsou určeny pro dlouhé sezení u stolu nebo u počítače. Mají mnoho výhod: rovnoměrněji rozkládají zátěž na tělo, správně udržují držení těla, snižují zátěž paží, zad a nohou, díky mechanismu nastavení výšky poskytují zvýšený komfort a čalounění umožňuje pokožce dýchat a udržuje optimální teplotu.

Kancelářská židle je vyrobena tak, aby zaměstnanec při práci nepociťoval nepohodlí. Mechanismus nastavení výšky umožňuje nastavit židli jak pro vysoké osoby, tak pro osoby nízkého vzrůstu. Přestože je design jednoduchý, opakuje tvar lidského těla, takže na takové židli můžete sedět hodiny, aniž byste pociťovali bolesti zad!