Fotografie: repasované notebooky

I repasované počítače mají něco do sebe

Počítače jsou obecně docela drahé mašinky, které mohou stát klidně i stovky tisíc korun. Nechcete-li však utrácet příliš mnoho, není potřeba se poohlížet po tom nejlepším, co se na trhu právě vyskytuje. Obvykle vám bohatě postačí nějaký slabší, třeba i repasovaný stroj.

Jsou mnohem levnější

Hlavním důvodem, proč jít do repasovaného počítače a nechtít zcela novou mašinu, je samozřejmě cena. Pokud se vám nechce kvůli dalšímu spotřebiči v domácnosti sahat do kapes příliš hluboko, jde o nejlepší možnou volbu.

Takovýto stroj samozřejmě neumí úplně všechno. Přeci jen se obvykle jedná o počítače minulých generací, takže na pařbu nejnovějších herních pecek můžete v tomto případě zapomenout. Chcete-li si ovšem jednou za čas zahrát něco výpočetně nenáročného, tak i na repasu jistě budete moci.

Daleko častěji se ovšem tyto počítače používají primárně ke kancelářské práci, případně k brouzdání po internetu. Nezdá se to jako něco extra, nicméně toto jsou věci, které běžně lidé na svém PC dělají nejvíce.

Kvalita především

Repasované počítače mohou být kvalitní, ale zároveň i docela šmejdy. Hodně záleží, co a u koho kupujete. V tomto případě je podstatný i prodejce, jelikož ne všichni nabízejí opravdu dobré stroje, třeba ve formě repasovaných notebooků HP.

Tato značka patří mezi ty nejlepší jak na trhu s novými, tak i zánovními počítači. HP, případně pak ještě firma Dell, jsou známé nejen kvalitou svých komponent, ale také zpracování. Nemusíte se tak bát, že by se vám takový notebook pár dní po zakoupení rozpadl.

A i kdyby ano, stejně bude ještě v záruce, která trvá většinou jeden rok, v některých vzácnějších případech dokonce i dva. Když však nakoupíte v Mali computer, s největší pravděpodobností nebudete muset záruku uplatňovat vůbec. Jejich zboží totiž patří k tomu nejlepšímu u nás.