Kritéria pro výběr oken

Trh s okny v současné době nabízí víc, než potřebujete. Máte na výběr mezi okny plastovými, dřevěnými, hliníkovými, špaletovými. Nabízí se vám okna s takřka shodnými tepelně-izolačními vlastnostmi. Zdá se, že při jejich pořizování nemůžete udělat chybu. Jenže můžete. Vyhněte se pozdějším nepříjemnostem a myslete na následující.

Kam chci okna umístit?

Vtip? Ani náhodou! Schválně, kolikrát jste si při pohledu na nějakou budovu říkali, že se tam ta okna vůbec nehodí? Že vy byste tam nikdy, ale opravdu nikdy nezvolili právě tahle? Aha? Novostavby, bytové domy, paneláky úplně v klidu snesou plastová či hliníková okna. Na roubenkách, chatách, chalupách by působila přinejmenším prostě divně. A historické budovy? Jedině špaletová okna.

Kolik dám za okna peněz?

Zřejmě nejste blízcí příbuzní Donalda Trumpa, že? Výběr oken se tak bude odvíjet nejen od typu budovy, kam je umístíte, ale i od pořizovací ceny. V tom případě jednoznačně vedou plastová okna. Disponují bezchybnými izolačními vlastnostmi a širokou škálou barevného provedení. Zlatou střední cestou jsou pak dřevěná okna. A na pomyslném vrcholu stojí hliníková okna. Jsou nejdražší, zato ale nabízí jednoznačně nejvyšší odolnost a luxusní vzhled.

Jak moc se chci o okna starat?

Vůbec, jasně. To by byla ideální varianta. A tohle víceméně platí v případě plastových a hliníkových oken. Dřevěná okna vyžadují určitou péči. Občas. Jsou sice už při výrobě ošetřena tak, aby odolávala měnícím se teplotám, vzniku plísní, dřevokazným houbám a vlhkosti, nicméně dřevo je dřevo, že. Jsou-li okna správně namontována a seřízena, stačí je jednou ročně promazat olejem v místě závěsů a uzávěrů.

Vyžaduji od oken zvýšené nároky na životnost?

Otevírá a zavírá u vás okna kdekdo? Pak zauvažujte nad těmi hliníkovými. Jsou extrémně odolná. Nejsou pro nic za nic nejčastěji vybírána do komerčních či jiných veřejně přístupných budov. Hodí se i na místa, kde počítáte s velkoformátovými skly. Plastová, dřevěná i špaletová okna samozřejmě vydrží standardní užívání a „přežijí“ s přehledem dvacet let. Ta hliníková avšak jednoznačně v době životnosti vedou.

OKNA JIS, expert na výrobu, prodej a montáž oken a dveří vám zcela zdarma poskytne odbornou konzultaci a cenovou kalkulaci. Vezme do rukou montáž oken se zárukou precizní práce a jako bonus získáte bezplatný servis na dobu 24 měsíců.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

five × 3 =