Fotografie: moderní kuchyně na míru

Kuchyně na míru? Správná volba!

Kuchyně je skutečně srdcem domova. Místem, kde se setkáváme s rodinou a rozhodujeme o důležitých věcech. Ale také místem, kde se vaří. A víte, co se říká? Že láska prochází žaludkem. Už jen z toho důvodu by měla být dokonalá, nemyslíte?

Dobrou zprávou je, že kuchyni si pořizujeme párkrát za život. Jednou si ji koupíte a po letech vás maximálně čeká rekonstrukce kuchyně. To však na druhou stranu klade vysoké nároky jak na její nadčasový design, tak i kvalitu. Jedině kuchyně „neošizená“, tedy vyrobená z kvalitních materiálů, vám bude dlouho a dobře sloužit.

Sektorová, nebo na míru?

Pokud stojíte v prázdné místnosti, která jednou bude vaší kuchyní, máte v podstatě dvě možnosti. Pořídit si kuchyni sektorovou (vyrobenou z typizovaných kuchyňských skříněk), nebo si ji nechat vyrobit na zakázku. První možnost bývá levnější a v mnoha ohledech limitující, ať již co se rozměrů, tak i barvy a designu kuchyňských skříněk týče. Chcete-li kuchyň po všech stránkách originální, určitě jděte cestou kuchyňské linky na míru.

Buďte nároční

Kvalita, to je, nač byste měli myslet v první řadě. Kvalitní kuchyni poznáte podle několika parametrů, jimiž jsou nejenom použité materiály a elegantní nadčasový design, nýbrž rovněž její důmyslné uspořádání a nápadité detaily. I proto byste se měli obrátit na někoho, kdo má s výrobou kuchyňských linek své zkušenosti. Ty nejmenší detaily je totiž možné vyladit jen léty praxe.

Zaměřeno na ergonomii

Kuchyň vám však rovněž musí po všech stránkách vyhovovat. Proto by měla být ergonomická. Uvědomte si, že od všeho, bez čehož se při vaření neobejdete by, vás neměla dělit vzdálenost delší než tři kroky.

Jakou barvu?

Barvy už jsou záležitostí osobního vkusu. Vybírat byste je ale měli také s přihlédnutím k barvám ostatního vybavení domácnosti. Velmi elegantní jsou bílé kuchyně. Jemné, čisté, minimalistické. Absolutním hitem se stávají ale také černé kuchyňské linky. Tajemné a dramatické. Pokud si s výběrem nevíte rady, neváhejte se obrátit na kuchyňské studio, popřípadě bytového architekta.