Nepodceňujte význam spánku a kvalitní matrace

Spánek je běžnou součástí našich životů, tak běžnou, že mu nepřikládáme větší význam. Je to podobné jako s dýcháním a se vzduchem. Také často nevěnujeme pozornost tomu, zda dýcháme dostatečně, nebo tomu, co dýcháme. Přitom kyslík je základní podmínkou života. Lidský organismus pro správné fungování potřebuje i spánek. Je to způsob regenerace, nezbytný pro všechny systémy lidského těla, a zvláště pro mozek.

Nezadělávejte si na psychické potíže

Zatímco svaly během spánku opravdu odpočívají, stejně jako jiné systémy a orgány lidského těla, mozek vyvíjí aktivitu. Výzkumy spánkových fází REM a nonREM přinášejí zajímavé poznatky o tom, jak mozek během spánku funguje. Ano, náš mozek je během spánku aktivní bez toho, abychom si to uvědomovali. V noci dochází ke zpracování informací přijatých v průběhu dne a obnově mentálních funkcí. Kvalitní a dostatečný spánek je proto nutnou podmínkou pro naše psychické zdraví. Pokud svému tělu nedopřáváme dostatečný odpočinek, pokud nespíme dobře, zaděláváme si na možné psychické potíže. Kolik z nás dnes spí dobře a dostatečně? A kolik z nás neohrožuje stres a další problémy související s psychikou?

Pravdou je, že stres a špatný spánek jdou ruku v ruce. Stres během dne může být příčinou špatného spánku, stejně jako špatný spánek může zhoršovat schopnost zvládat psychicky náročné situace, a tak vyvolává stres.

Není to nic složitého. Jde o zdravý životní styl, rovnováhu mezi pracovním a osobním životem, základní zásady spánkové hygieny. Chceme-li udělat něco pro svůj spánek, zaměříme se také na ložnici a čerstvý vzduch v ní, na postel a na matraci.

Matrace až na prvním místě

Matrace z velké míry ovlivňuje to, jak se vyspíte. Spíte-li špatně a máte-li pocit, že by to mohlo být matrací, na výběr jsou rozměry: 90×200, matrace 140×200, matrace 180×200, a druhy: pružinová, pěnová, latexová, matrace měkká, střední, tvrdá…

Pokud si tedy nejste jistí, že vám vaše matrace dobře slouží, případně pokud už opravdu dosloužila, obraťte se na spolehlivý obchod s kvalitními českými matracemi Matex. Tam vám také odborně poradí, jaká matrace pro vás bude ta pravá. Jedna nejlepší matrace totiž neexistuje, pro každého je vhodná jiná. Jediným daným parametrem je rozměr. Nejpoužívanější jsou 90×200, matrace 140×200, a 180×200 cm.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine + fifteen =