Z jakého materiálu si koupit nábytek?

Při vybavování domácnosti se v obchodech s nábytkem dívá většina z nás především na dvě věci – na vzhled a cenu. Teprve až potom se zabýváme tím, z čeho je daný kus nábytku vyroben, ačkoli to jediné určuje jeho životnost. Nešťastně pak doma sedíme, když náš nový konferenční stolek z lamino desky nepřežil první srážku s naším dítětem. Samozřejmě každý materiál má svá pro a proti, masiv sice dlouho vydrží, ovšem vyžaduje údržbu. Je tedy důležité zamyslet se především nad tím, co a jak dlouho má nábytek vydržet.

Díky kombinaci materiálů si každý přijde na své

Pokud tedy nehledáte velmi levnou variantu nábytku z lamina, kterou za dva roky obměníte, ale chcete kvalitní vybavení bytu za příznivou cenu, pak byste si měli prohlédnout nábytek dub Sonoma. Proč zrovna tento typ? Protože je tou pravou kombinací masivu a tvrzené dřevotřísky. Sonoma je nábytek, jež má vlastnosti i vzhled odpovídající masivu a dostupnou cenu díky dřevotřísce. Skříně z masivu mají přírodní vzhled, barvu je možné zvolit podle typu moření.

Proč kupovat nábytek z masivu?

Masiv je zárukou kvality. Nábytek je vyroben z kusu dřeva, takže má i odpovídající vlastnosti. Jeho vzhled je vždy originální, má patinu dřeva i patřičnou vůni. Protože je to přírodní materiál, reaguje na okolní podmínky, jako je vlhkost. Na druhou stranu je vzdušný. Když mu věnujete pravidelnou péči, odvděčí se vám dlouholetou službou. Pravý masiv se vždy dobře renovuje.

Původ dřeva i výrobce dávají nábytku další vlastnosti

Když máte jasno v materiálu, může pro vás být dále rozhodující původ a typ dřeva. Mezi levnější dřeviny patří smrk a borovice, zlatou střední cestu představuje dub s bukem. Země původu už není tak rozhodující, ale může se odrazit na ceně. Mezi spolehlivé výrobce nábytku se řadí Němci. Nábytek z jejich rukou má všechny klady německého perfekcionismu, přesvědčí vás o tom například přebalovací komody Sonoma.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven + eighteen =