Zatoužili jste po domácí sauně? Víme, jaký typ nejvíce oceníte
Navštěvujete pravidelně wellness centra a užíváte si příjemný pocit, který s sebou přináší pobyt v teplém prostředí? Pomáhá vám saunování s bojem proti námaze, napětí či bolesti? Pak si rozhodně nenechte ujít svou vlastní malou kabinku. Tu si můžete umístit na zahradu a kdykoliv si dopřát pořádný relax. Jaký typ potěší?
Kombinovaná sauna se vyplatí
Pokud se saunování věnujete už nějakou chvíli, určitě jste si vyzkoušeli různé typy kabinek. Zdaleka nejpopulárnější volbou je samozřejmě typická finská sauna, přičemž ihned v závěsu za ní je infrasauna.
Finská sauna pracuje s teplotami okolo 100 °C, které mají na svědomí kamna (elektrická / na dřevo). Kvůli její náročnosti na organismus byste v ní neměli jednorázově trávit déle než 15 minut.
Infrasauna se spoléhá na infračervené záření, které působí primárně na vaše tělo a sekundárně na okolní vzduch. Teplota kabinky s infrazářením se pohybuje pouze okolo 45–60 °C. To znamená, že mnohem méně zatěžuje organismus. Proto se hodí hlavně pro léčebné a fyzioterapeutické použití u citlivých nebo zraněných jedinců.
Každý z těchto typů saun působí na naše tělo odlišně. Chcete-li si tedy dopřát to nejlepší z obou světů, rozhodně je střídejte.
Wellness na zahradě
Z toho důvodu se nespoléhejte pouze na jeden konkrétní typ sauny. Lepší volbou je kombinovaná sauna, která disponuje jak topidlem, tak i panely s infračerveným zářením. Vy si mezi nimi můžete pohodlně přepínat.
Takové kabinky vyrábí například oblíbená společnost Sauny Vital, jež za více než 23 let praxe postavila téměř 4 000 soukromých i veřejných saun. Na jejích internetových stránkách zjistíte, jak vlastně takové domácí řešení vypadá. Na základě nezávazné poptávky zjistíte, na kolik by vás vyšla vlastní skromná kabinka.