Čističky odpadních vod – GONAP spol. s r.o.

čistírny odpadních vod GONAP

Stavíte dům a zajímáte se o čistírny odpadních vod? O čističkách odpadních vod (ČOV)se mnohé dovíte, pokud zavítáte na portál gonap.cz, kde nabízejí vysoce kvalitní produkty.   Nejde zrovna o levné zařízení, a proto vám vřele doporučujeme se obrátit na tyto odborníky s letitými zkušenostmi. Při výběru velikosti a kapacity čističky odpadních vod je základním parametrem počet obyvatel rodinného domu. Dalším důležitým údajem je množství a kvalita znečištění vyprodukovaných odpadních vod, a zda se jedná od dvougenerační dům s kompletním vybavením v obou částech domu. Doporučujeme si udělat sumář s počtem zařízení jako je vana, sprcha, WC, pračka, umyvadla, drtička odpadu, interiérový bazén, myčka, kondenzační kotel, taktéž nesmíme opomenout na čerpací stanici v suterénu atd.

Čistírny odpadních vod se vyplatí

čistírnami odpadních vod jsme se pravděpodobně setkali všichni. Čistírny využijete v místech, kde je pouze naplánovaná centrální kanalizace, nabízí možnost řešení odkanalizování rodinného domu. Tam, kde kanalizace není plánována vůbec, může natrvalo vyřešit problém s odpadními vodami. Bez problému to má majitel nemovitosti, který se může připojit na obecní veřejnou kanalizaci. Pokud si čistírnu odpadních vod pořídíte, tak je nutno dbát na pravidelnou údržbu. Dvakrát za měsíc by měla proběhnout vizuální kontrola funkčnosti a dvakrát ročně čištění filtru membránového kompresoru a odkalení. Tento biologicky stabilizovaný kal se musí odvézt na nejbližší komunální čističku. Dříve se kal běžně uskladňoval na kompost a po rozložení biomasy v kompostu posloužil jako výborné koncentrované hnojivo na okrasné dřeviny, dnes je to z hlediska zákona nepřijatelné.

 Žumpa nebo domovní čistírna odpadních vod?

Bez domovních čistíren odpadních vod si nelze v současné době rodinný dům ani přestavit. Navíc ministerstvo životního prostředí přichystalo pro rok 2015 řadu novel právních předpisů, a jak to vypadá, tak Česko bude mít asi nejpřísnější požadavky v rámci EU na čištění odpadních vod z malých čistíren odpadních vod. Otázka zní: Žumpa nebo domovní čistírna odpadních vod? Žumpa je vodotěsná bezodtoková nádrž vyrobená z plastu nebo z betonu někdy se používá také sklolaminát.   Zde je nutná povinnost vyvážet obsah z žump do čistíren odpadních vod, což něco stojí. V septiku se odpadní voda předčišťuje a neshromažďuje, tak jak je tomu u jímky. Ve prospěch ČOV hovoří jednoznačně tato fakta: ČOV je menší a lehčí než žumpa, nepotřebuje tolik manipulačního prostoru a netřeba ji osazovat jeřábem. Ovšem největší výhodou je, že představuje nepoměrně ekonomičtější a ekologičtější zařízení jako žumpa. Volte osvědčenou kvalitu! Volte výrobky firmy GONAP!

 

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen + 20 =