Betonové a lité podlahy jsou moderní a praktické

s5003032V posledním období se začínají v obytných prostorách stále častěji objevovat lité podlahy, díky těmto vynikajícím vlastnostem – rychlá a jednoduchá aplikace, snadná údržba, atypický vzhled.  Moderní lité podlahy nejsou jen šedivé, vyznačují se barevnou i dezénových pestrostí. Máte-li o lité nebo betonové podlahy zájem, obraťte se na zkušené odborníky – urbanek-bp.cz. Firma se pokládce betonových a litých anhydritových podlah věnuje již dvanáct let. Individuální přístup, kvalitně a rychle provedená práce, poradenství v průběhu příprav bez ohledu na velikost zakázky – samozřejmost. Vhodnou kombinací struktur a barev vám vytvoří originální a exkluzivní atmosféru vašeho domova.

Betonové podlahy – pevný krok

Klasikou při stavbě rodinných domů jsou betonové podlahy. Tvoří vrchní vrstvu podlahové konstrukce, od pokladu je dělí fólie, lepenka nebo jiná izolace a jsou podkladem pro finální podlahovou krytinu. Aplikují se v husté konzistenci v silnější vrstvě – 6 až 8 cm. Práce s nimi je náročná, protože směs rychle tuhne při vyšších teplotách. Na velkých plochách se obtížněji dosahuje dokonalá rovnost, protože dochází k smršťování a tvorbě trhlin. Teplota vzduchu a podkladu nesmí během zpracování a tuhnutí klesnout pod 5 ° C ani překročit 30 ° C. Současně je třeba zabránit přímému působení slunečního záření, mrazu, deště, silného větru a průvanu.

Anhydritové podlahy – dokonale rovný povrch

Anhydritové podlahy jsou dělané individuálně, a proto tvoří umělecký interiérový originál. Lité podlahy jsou moderní, exkluzivní a vhodné do všech objektů a zdůrazňují individuální charakter každého interiéru. Nejčastěji používanou litou podlahou v rodinných domech je potěr na bázi anhydritu (síranu vápenatého). Tekutá hmota vzniká smícháním anhydritu, vody, písku a jiných přísad a lije se přímo na základovou desku v tloušťce 3 cm. Práce se směsí je rychlá a jednoduchá, aplikuje se samovolným vylitím již při teplotách od – 5 ° C.   Anhydritové podlahy se vyznačují dokonale rovným povrchem, nutná je důkladná izolace kolem stěn a konstrukčních překážek.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 + 3 =