Venkovní žaluzie vs. Venkovní rolety: Jaké řešení je efektivnější?

venkovni_zaluzie1Záleží-li vám na estetické i praktické hodnotě bydlení, měli byste značnou pozornost věnovat oknům, zejména stínícím prvkům. Přestože jsou moderní domy stále častěji vybavovány klimatizací, venkovní žaluzie a rolety neztrácí na oblíbenosti. Jejich primárním účelem je zamezení průniku slunečního světla do interiéru, čímž zabrání nepříjemnému zahřívání místností. V následujících řádcích se zaměříme na rozdíly mezi venkovními žaluziemi a venkovními rolety.

Venkovní žaluzie nebo rolety?

Pakliže vybíráte venkovní stínící techniku, nabízí se vám dvě hlavní řešení – venkovní žaluzie a venkovní rolety. Velmi lákavým sortimentem jsou venkovní rolety, jež se vyznačují specifickými vlastnostmi. Jejich nespornou výhodou je perfektní tepelná a zvuková izolace. Pokud jsou rolety zatažené, světlo proniká pouze minimálně.

Pokud je naprostá tma v místnostech pro vás nežádoucí, potom nastupují venkovní žaluzie s vyšší propustností světla. U venkovních žaluzií navíc můžete sami regulovat množství světla, které proniká do interiéru. Rozhodujícím aspektem je většinou pořizovací cena. Cenově přijatelnějším řešením jsou venkovní žaluzie. Nejprodávanější variantou jsou venkovní žaluzie C80.

Obraťte se na profesionála

Jakmile si vyberete vhodný stínící prostředek, měli byste se zaměřit také na společnost, od které produkt odeberete. Doporučujeme obrátit se na profesionální firmu s bohatým a kvalitním produktovým portfoliem. Špičkou na venkovní žaluzie je firma Univers, která na tuzemském trhu působí již více než 25 let.

Těšit se můžete na precizně zpracované venkovní žaluzie s dlouhou životností. Letité zkušenosti firmy potvrzují vysokou kvalitu a oblíbenost na trhu. Zaměstnanci společnosti Univers navrhnou venkovní stínění a postarají se o jeho realizaci a montáž.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

12 − 6 =