Betonové žumpy jsou jednoduchým a efektivním řešením při likvidaci odpadních vod

Stavíte rodinný dům a nemáte možnost vybudovat přípojku k veřejné kanalizaci? I tak jste povinni zajistit, aby odpadní vody z vaší domácnosti neodtékaly do okolí. To samé samozřejmě platí i v případě, kdy provozujete ubytovnu, kemp nebo objekt využíváte k libovolnému podnikání. Zákon jasně stanovuje vlastníkům nemovitostí povinnost zajistit nezávadnou likvidaci odpadních vod.

Fotografie: betonové žumpy

Nezávadně likvidovat odpadní vody můžete i bez veřejné kanalizace. Dobrou volbou je vybudování betonové žumpy

Pokud žijete v kraji, kde lišky dávají dobrou noc, musíte se bez některých výdobytků civilizace obejít. Elektrická síť dnes sice vede i do mnoha odlehlých končin, o poznání horší to je ale s veřejným vodovodem, kanalizací a plynem. Většina obyvatel osad a samot si musí vystačit bez nich. Obvykle se neobejdete nejen bez vlastní studny, ale také žumpy nebo septiku, do nichž bude stékat odpad. Velice populární volbou jsou betonové žumpy. Beton je velice odolný, dokáže obstát i za nízkých teplot, navíc má dlouhou životnost. Betonové žumpy proto zvládají dobře plnit svou funkci po dlouhou řadu let.

Jaké výhody a nevýhody mají betonové žumpy oproti septiku?

Betonové žumpy jsou jednoduché bezodtokové podzemní nádrže, do kterých stéká voda z odpadů v domě. Tyto betonové jímky mají být nepropustné, aby nedocházelo k průsaku do okolí. Po naplnění je nutné zajistit odčerpání obsahu betonové žumpy fekálním vozidlem. Septik je obvykle tvořen třemi komorami. Na dně nádrží se usazují nečistoty, k čištění vody se využívají i bakterie a písková filtrace. Ze septiku vytéká čistá voda, kterou lze volně vypouštět, případně dále využívat. Při jeho budování se ale nevyhnete stavebnímu řízení. Chcete-li jednoduché, funkční a rychle realizovatelné řešení, bude pro vás výhodná betonová žumpa. A jaká je u betonové jímky cena? Výrazně příznivější, než kdybyste pořizovali materiál na stavbu septiku.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven − 5 =