Bez jakých nástrojů se neobejdete, pokud pracujete na obráběcím centru?

V dnešní době dominují přesné kovovýrobě moderní CNC centra. S pomocí těchto zařízení dokážete chrlit jeden přesný obrobek za druhým. Stačí jen napsat program, nasadit a naměřit nástroje, vše vyzkoušet a spustit. Kde seženete všechny potřebné nástroje?

Setiny milimetrů

Nezáleží na tom, pro koho zrovna zpracováváte zakázku. Na každém výkresu najdete několik různých rozměrů, které vyžadují přesnost v rozmezí pouhých setin milimetru. Typicky se jedná o normovaná uložení, případně obávané závity. Právě závity patří k tomu nejtěžšímu, co můžete vyrábět. Jak si s nimi poradit?

Nejdříve potřebujete adekvátní strojní závitník. Pro každý typ závitu samozřejmě jiný. To samé platí pro druh materiálu a také provedení díry (průchozí/neprůchozí). Co z toho vyplývá? Ve vaší dílně bude uložených rovnou několik desítek závitníků.

Potřebujete zrovna vyřezat závit do tenkostěnného plechu? Pak raději zapomeňte na předchozí druh nástroje. Zvolte spíše maticový závitník. Ten během průchodu dírou nevylamuje materiál, a právě proto je ve vašem případě ideální volbou.

Neutrácejte zbytečně

Neustálé shánění nástrojů dokáže způsobit vrásky na čele. Přece jen musíte neustále přikupovat, hledat a porovnávat výhodnost jednotlivých dodavatelů.

Přesně proto se vám bude hodit spolupráce s velkou společností, jež nejen disponuje všemi normovanými nástroji, ale také nabízí nejnižší ceny na trhu. Stejně tak expeduje objednávky do dvaceti čtyř hodin, takže nemusíte zastavovat výrobu.

Řeč je o oblíbených dodavatelích ze známého e-shopu Nástroje.cz. V přehledných kategoriích seženete veškeré nástroje, kalibry i měřidla. Čím více kusů budete pravidelně objednávat, tím lepší ceny si vyjednáte. Rozklikněte si webové stránky pod odkazy v první půlce článku a uvidíte sami.