Chcete investovat do zlata, ale nejste si jistí? Máme pro vás super tip

Pokud se alespoň trochu zajímáte o oblast investic, zajisté jste alespoň jednou přemýšleli o drahých kovech. V tomto ohledu je jasnou volbou především zlato. To s sebou totiž přináší ohromné množství zajímavých výhod. Jakých?

Jistota růstu

Nikdo z nás samozřejmě nemá křišťálovou kouli, abychom přesně určili budoucí vývoj jakékoliv komodity. Pokud se však podíváme na investiční zlato, ihned zjistíme, v čem je zajímavé. Z dlouhodobého hlediska vás totiž potěší výrazným nárůstem ceny, který se nezastavuje ani v dobách ekonomických krizí.

V posledních osmnácti letech se jeho celková hodnota zvýšila o 384, 98 %, přičemž jen za poslední rok o 14,07 %. Kolik za stejné období udělal váš spořící účet? Dluhopisy? Ani v současné době se daný růst nezastavuje. Ba právě naopak. Očekává se, že v budoucích desetiletích bude cena zlata dále růst.

Neplaťte daně

Dalším lákadlem je osvobození od DPH, což ze zlata činí ideální prostředek pro uschování větších obnosů peněz. Při zpětném odprodeji dokonce neplatíte ani tolik nenáviděnou daň z příjmu.

A likvidita? Pořídíte-li si ověřené slitky, můžete je prodat již za několik dní. Řeč je primárně o slitcích přímo ze Švýcarska. Ty jsou opatřené speciálním kinegramem, který se nedá zfalšovat. Podobná technologie se používá u typických bankovek, případně cestovních pasů.

Na zlatě je příjemná ještě jedna věc – můžete si jej pořídit již za několik tisíc korun. Z toho důvodu se jedná o ideální součást portfolia i pro běžné pracující osoby.

Podívejte se na internetové stránky jednoho z nejvyhledávanějších tuzemských dodavatelů pod názvem Zlatovna. Ty najdete pod odkazem na začátku článku. Ihned se před vámi objeví pestrý výběr různě těžkých slitků, takže si snadno vyberete nejlepší variantu.