Jak přežít vedro? Pomohou klimatizace, ventilátory i výrobníky ledu

Letní měsíce jsou v Česku čím dál teplejší a odborníci tvrdí, že bude hůř, protože planeta se stále otepluje. Teploty atakující třicítku už dnes nikoho nepřekvapí, posledních pár let je považujeme za standard. Spolu s měnícím se klimatem je ovšem potřeba vyměnit také vybavení domácností. Co si pořídit, aby se vám velká horka přežívala snadněji?

Fotografie: vyrobniky ledu

Nejlepší je, když se v horkých dnech můžete sbalit a vyrazit někam k vodě. Při plavání se zchladíte, u vody se navíc vysoké teploty snáší daleko příjemněji. Jenže co když musíte z nějakého důvodu zůstat zavření doma, případně v práci? Vezmeme to od nejlevnějších pomocníků po ty nejdražší.

Nasměrujte na sebe ventilátory

Když je v místnosti horko, pomohou ventilátory. Vhod přijdou i ty klasické za pár stovek, nicméně obvykle bývají docela hlučné. Ve dne to přežijete, v noci bude hluk nepříjemný. Do ventilátoru do ložnice tedy investujte větší peníze. Budete si moct vybrat tišší a také stylovější. Například sloupové ventilátory vypadají elegantně.

Výrobníky ledu vás zchladí zevnitř

Když vám bude příliš horko, zkuste se zchladit zevnitř. Výborně k tomu poslouží třeba zmrzlina nebo jen nápoj s ledem. Místo horké kávy si uvařte kávu ledovou, do sklenice vody přidejte kostky ledu, protože voda z kohoutku přes léto také nebývá zrovna moc studená. Výkonné výrobníky ledu se dají sehnat za pár tisíc korun a dokážou zásobovat ledem celou firmu.

Klimatizace může být i přenosná

Nejspolehlivějším řešením je každopádně klimatizace. Ne, nemusíte si volat firmu a montovat ji do celé domácnosti či firmy. Vyrábí se i mobilní klimatizace, které mají podobu přístroje, jenž se dá libovolně přemisťovat. Bavíme se o investicích v řádech vyšších tisíců korun, nicméně právě nyní na začátku léta na ně má spousta firem akci.

Vyberte si tedy své řešení a připravte se, ať nemusíte trpět. Horkých dnů nás čeká dost, a nejen letos.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 − 14 =