Bezpečnostní dveře nestačí, potřebujete i bezpečnostní zámek

U bytových dveří je zákonná povinnost, aby měly protipožární odolnost nejméně 30 minut a dobré protihlukové vlastnosti. Zcela běžně, i když to není zákonem dané, si lidé kupují rovněž bezpečnostní dveře, které jsou překážkou pro zloděje. Hodí se do bytu i rodinného domu. Aby však splňovaly, co mají, musíte je také opatřit bezpečnostním zámkem.

Fotografie: bezpečnostní zámky

Chystáte se koupit cylindrickou vložku? Nejdříve zvažte, do jakých dveří je určená. Pro vstupní dveře do bytu i domu je bezpečnostní zámek rozhodně oprávněný. Bydlíte-li v rodinném domě, zamyslete se nad všemi možnými vchody do domu. Zabezpečené vchodové dveře nestačí, pokud se zloděj dokáže dostat dovnitř přes garáž nebo zadní dveře. Naopak dávat bezpečnostní zámek na branku je poměrně zbytečné.

Chtějte cylindrické vložky bezpečnostní třídy 3 nebo 4

Bezpečnostní zámky do dveří se rozdělují do různých tříd bezpečnosti. Čím vyšší číslo, tím lepší. Pro vchodové dveře do bytu či domu se doporučuje třída 3 nebo 4. Kterou z těchto dvou zvolit? Samozřejmě platí, že čím je vložka bezpečnější, tím je také dražší. Sami si tedy zvažte, jestli bydlíte v lokalitě s vysokou mírou kriminality, případně na opuštěném místě, kde by případného zloděje nejspíš ani neměl kdo vyrušit od vloupání. V takových případech je vždy lepší investovat do vyšší třídy.

Co dalšího byste měli zvažovat?

Cylindrické vložky se vybírají podle rozměrů, konkrétně podle délky od upevňovacího šroubu ke konci vložky. Dále by vám mohly přijít vhod vložky s knoflíkem, ten umožňuje dveře zevnitř odemykat a zamykat i bez klíče. Případně vložky s prostupovou spojkou, ty lze odemykat i se zasunutým klíčem z druhé strany. Kdo nechce nosit s sebou desítky různých klíčů, ten ocení zase systémy sjednocení vložek nebo generálního a hlavního klíče. Několik zámků lze odemykat stejným klíčem. Tohle všechno najdete například v e-shopu Klíčovécentrum.cz.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

five + seventeen =