Co je to anhydrit? Proč jsou lité podlahy tak žádané?

Pokud se pouštíte do rekonstrukce rodinného domu, respektive bytové jednotky, nezapomeňte na podlahy, protože plní velice důležitou funkci. V posledních letech navíc získává na popularitě i podlahové vytápění, přičemž anhydritové, tedy lité podlahy jsou v takovém případě ideálním řešením. V následujících řádcích vám prozradíme, jaký je rozdíl mezi anhydritem a betonem.

Sádrové, anhydritové a lité podlahy jsou názvy pro takové podlahy, které tvoří směs na bázi síranu vápenatého smíchaného s vodou, pískem a dalšími složkami. Jestliže tedy chcete litou podlahu, dostane se k vám samonivelační potěr, který se vyznačuje perfektními vlastnostmi.

Anhydrit, nebo beton?

Velice častou otázkou je, jestli zvolit anhydrit, nebo beton. V podstatě by se dalo říct, že anhydrit představuje moderního nástupce betonu, ostatně není se čemu divit, když přináší tolik benefitů. Uplatnění nachází v jakékoliv nemovitosti – v rodinných domech, bytech i komerčních objektech. Velkou výhodou je rychlá realizace, tudíž u anhydritové podlahy nemusíte dlouho čekat na důkladné vyschnutí, jako je tomu u betonu. Počítejte však s tím, že se anhydrit nepoužívá v exteriéru.

Výhody litých podlah

Samonivelační potěr se velice snadno nanáší, a tím pádem docílíte hladkého a pevného povrchu bez dilatačních spár. Litá podlaha je připravena na jakoukoliv podlahovou krytinu. Zvolit tedy můžete plovoucí podlahu, parkety, ale klidně i dlažbu či tolik populární vinyl. Realizace anhydritové podlahy není fyzicky náročná a je poměrně rychle hotová. Co se schnutí týče, nemusíte čekat několik dnů, už druhý den můžete po nátěru chodit.

Jestliže vás zajímá u lité podlahy ceník, požádejte o kalkulaci společnost Anhypodlahy s.r.o., která je odborníkem na lité podlahy. Připraví vám nezávazný ceník přímo na míru.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

3 × five =