Co nesmí chybět chytré obci? Varovné systémy

Ano, už i do obce přišla inteligence. Máme chytré telefony a jinou techniku, tak proč nemít chytrou síť, která se postará o naše bezpečí? Tak, jak jsou zlodějíčci vynalézaví, musí být i varovný systém vymakanější.

Varovný systém pro vaše bezpečí

Když se řekne „varovný systém“, asi se vám vybaví alarmy, sirény apod. To ale není vše. Co se týká možností produktů, tak tyto bezpečnostní výrobky tvoří několik částí. Například elektronická siréna, lokální výstražný systém, bezdrátový informační systém BIS, který má skvělou kvalitu přenosu mluveného slova i hudby, takže je ideální pro rozhlas ve městech a obcích. Je multifunkční, využijete jej i v momentu, kdy se nevyvolává poplach, což je samozřejmě vždy vítané. Varovné systémy nejsou ani nijak nákladné, cena je příznivá díky dobře zvolené technologii výroby. Navíc tyto instalace jsou nenáročné na údržbu i servis. Systém lze ovládat díky moderním technologiím na dálku přes telefonní modul, mluvčí nemusí ani sedět v ústředně, když něco hlásí.

Kdy je třeba systém varovný?

Systém varovný je tedy i obecní rozhlas. Žádné jiné médium rychleji nerozšíří varovnou zprávu. Možná si myslíte, že v době internetu je to zbytečné, ale vezměte si, že ne všichni vaši sousedé jsou neustále na mobilu. Zejména na vsích, kde jsou starší lidé, je rozhlas stále praktický. A v některých případech je rychlé šíření zprávy nutné. Zejména pokud se jedná o varování před přírodní katastrofou nebo se pátrá po nějaké osobě. A když jsme u ozvučení, tak to se nemusí aplikovat pouze v obci, rozhlas lze instalovat i ve školách, nemocnicích, na nádražích, velkých halách apod. Specialistou v oboru je firma Elmik.cz, která má dlouhodobé zkušenosti, zajišťuje kompletní dodávky a montáže dorozumívacích zařízení i bezpečnostních systémů a nabízí i služby velkoobchodu a maloobchodu s prvky ozvučovací techniky.