Fotografie: designové postele

Designové postele, které se stanou klenotem vaší ložnice

Jelikož je ložnice místem odpočinku, měli byste se postarat o to, aby se stala doslova oázou relaxace. Toho dosáhnete vhodnou výmalbou, u níž byste měli upřednostňovat tlumené barvy, dále útulnými bytovými doplňky a dekoracemi. Co je ovšem nejdůležitější, je kvalitní a pohodlná postel, ze které se vám nebude chtít vstávat.

Na co se zaměřit?

Postel je v prvé řadě třeba vybírat podle velikosti. Z toho důvodu je nutné brát v potaz prostorové možnosti ložnice, aby se vám na posteli nejenom dobře spalo, ale též jste se kolem ní mohli pohodlně pohybovat. Standardní rozměr postele je 180 × 200 cm. U menší šířky už hrozí riziko, že se partneři dostatečně nevyspí, neboť budou bojovat o místo. Do atypických ložnic se proto doporučuje raději nechat si zhotovit postel na míru, aby bylo využito místo do posledního centimetru.

Když není místa nazbyt

Pokud zůstaneme u ložnic, které jsou rozměrově spíše menší, přijde vám vhod i úložný prostor schovaný v posteli. Řešení se nabízí hned několik. Prvním z nich je odklápěcí rošt, druhým jsou šuplíky. Ty mohou být jak z boku postele, tak zepředu. Velmi šikovnou pomůckou jsou nástavby nad postel, do nichž lze umístit drobnosti typu budíku, knížek, lampičky nebo telefonu.

Co upoutá pozornost?

Oku jednoznačně zalahodí moderní designové postele, neboť se stanou skutečnou dominantou ložnice. Velmi luxusně vypadá čalouněná postel, která slibuje opravdu stylové poležení. Čalouněný potah v kombinací s prošitím a krystalky promění ložnici v elegantní záležitost. Tento druh postelí navíc nabízí nespočet variant, neboť lze vybírat z modelů s nožičkami nebo bez, různých velikostí, provedení a tvarů čela. Právě měkké příjemné polstrování v čele postele vám poskytne patřičný komfort třeba při čtení knížky před spaním.