Bazény – léto plné koupání

zastřešení bazénu

foto/Zdroj: ALBIXON a.s.

Venkovní bazény tradičně přinášejí pohodu a radost z letních dnů, na své si přijdou především děti, které vodu a cachtání v ní milují. Trh nabízí ohromný výběr bazénů, stačí zavítat na stránky internetového obchodu bazeny.cz, kde nabízejí za velice rozumné ceny a ve vysoké kvalitě samonosné bazény, přelivové, laminátové, foliové a nadzemní bazény včetně souvisejícího příslušenství. Mezi nejžádanější výrobky tradičně patří nadzemní bazény, díky rychlé montáži bez vysokých nákladů na pořízení.

Proč se doporučuje zastřešení bazénů?

Abyste si mohli naplno užít pobyt ve vlastním venkovním bazénu, doporučujeme investovat do kvalitních doplňků k zabezpečení bazénu. Překrytí nebo zastřešení bazénu nabízí mnohem více než zabránění nečistot do bazénové vody. Pokud se tedy rozhodnete pro zastřešení bazénu, tak si v první řadě prodloužíte koupací sezónu a to až na šest měsíců, zde je ovšem nutné podotknout, že je nezbytná kombinace s tepelným čerpadlem nebo solárním ohřevem. Zastřešení nejen snižuje náklady na údržbu a prodlužuje životnost bazénu, ale také ohřívá vodu pasivně a tím dochází ke snížení spotřeby energie na vytápění bazénové vody až o 30 %. Velké plus je také bezpečnostní hledisko – do vody nebudou padat vaše ratolesti, domácí mazlíčci a také nepozorní senioři. Pokud zvolíte posuvné modely, máte zde k dispozici uzamykatelné dveře. Dobře zastřešený venkovní bazén nabízí koupání i za nepřízní počasí, přispívá k pocitu soukromí, který vám zajisté chybí v řadové zástavbě.

Vhodný povrch okolo bazénu – to je základ

samonosný bazén

foto/Zdroj: ALBIXON a.s.

Venkovní bazén sám o sobě tvoří dominantu každé zahrady, ale i tak je nutné věnovat velkou pozornost ploše kolem bazénu, která musí být pevná a stabilní. Na výběr máte měkké přírodní povrchy – tráva, ovšem hlína a jiné nečistoty se nosí do bazénu, kde znečišťují vodu, proto raději volíme pevný povrch, jako je zámková nebo betonová dlažba, nevýhody – vysoká absorpce tepla, možná kluzkost. Nedoporučují se ani kameny, kde hrozí nebezpečí pádu z důvodu nerovnosti. Oblíbený je umělý povrch – umělý kámen, guma či dřevoplast díky přiměřené cena a dobré odolnosti.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

4 × four =