Dopřejte své podlaze i chodidlům to nejlepší! Pravý perský koberec!

Koberce se po delší odmlce, jíž vládly jiné podlahové krytiny, opět vracejí na výsluní. A to s velkou pompou. Na trhu jsou totiž k mání skutečné skvosty. Moderní koberec se tak v interiéru může vyjímat stejně jako krásný šperk na ženě.

Foto:perské koberce

perské koberce

Jaký koberec byste svému domovu rádi dopřáli? Klasický „od stěny ke stěně“, nebo spíše kusový? Oba v něm mají své místo. Stavíte-li na první místo kvalitu, za niž jste ochotni si něco připlatit, doporučujeme vybírat z koberců orientálních. Ty najdete například v portfoliu společnosti Buchara, ať již v kamenném obchodě v Anglické ulici v Praze , či na e-shopu s týmž názvem (e-shop.buchara.cz)

Opravdu luxusní koberce

Klasické orientální, ale také moderní koberce s jednoduchými vzory. Co byste řekli třeba koženému koberci Chubi, Gabbeh, nebo si dáte líbit spíše Nepál? Jakému koberci dáte přednost? Vskutku těžká otázka. Nabídka je totiž tak bohatá a figurují v ní tak krásné koberce, že vybrat z ní jen jeden je opravdu těžký úkol. Najděte si chvilku, projděte celou nabídku, a byl-li vám do vínku dán smysl pro design, budete u vytržení.

Luxusní na pohled i na dotek

Moderní koberec z portfolia značky Buchara vás ovšem nezaujme jen na pohled, ale i na dotek. Vyroben je totiž z těch nejkvalitnějších materiálů, jimž dominují vlna, bavlna, hedvábí a kůže. Například nádherně lesklé Chubi koberce, jež se vyznačují jednoduchými, ale o to více elegantními motivy, se ručně vážou z vlny karakulských ovcí. Ta je díky vysokému obsahu lanolinu imunní vůči nečistotám.

Íránský, nebo nepálský?

Nemalému zájmu se ovšem těší i íránské Gabbehy, pro něž je typická vysoká výška vlasu, pro niž se tyto koberce stávají vyhledávanými krytinami dětských pokojů a ložnic. Vaší pozornosti by však neměly uniknout ani koberce z hovězí kůže pocházející z nejslavnější koželužny světa. Pokud je v hledáčku vašeho zájmu pestrobarevný koberec, doporučujeme vybírat v kategorii nepálské koberce.

Perské koberce nehoří!

Buchara toho pro vás ovšem má mnohem víc. Koberce tolika barev a vzorů, které vyhoví přáním i těch nejnáročnějších zákazníků. Buďte jimi i vy a dopřejte svému interiéru to nejlepší, co si zaslouží. A pozor, pravý perský koberec vám ani neshoří!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 + 5 =