Dřevěné brikety jako ekologické a ekonomické palivo

drevene-briketyTeplo domácího krbu je naprosto jedinečné a jen velmi složitě bychom hledali někoho, kdo nemiluje plápolající oheň spojený s příjemnou atmosférou! Zajištění takovéhoto vytápění ale nemusí být nijak jednoduché. Alespoň v případě dřeva, které je nutné připravit přímo na míru do kamen, krbu nebo jiného zařízení. Jestliže chcete mít vše bez práce, pořiďte si spolehlivé dřevěné brikety. Právě ony totiž dokážou doslova a do písmene divy. Nevěříte? Přesvědčíme vás o tom v následujících řádcích.

Absence složité přípravy

Na jakoukoli složitou přípravu dřevěných briket pro přikládání zapomeňte! Pouze si zakoupíte určité balení, přivezete si ho domů a začnete topit. Kráceny jsou přesně na míru takovým způsobem, aby se vešly do jakýchkoli kamen, krbu nebo jiného topného tělesa. Zatímco u klasického štípaného dřeva musíte počítat s tím, že je nutné ho nechat proschnout, u briket nic takového nehrozí. Jsou vyráběny lisováním a neobsahují téměř žádnou vodu.

Maximální výhřevnost a pohodlí při topení

Velkou výhodou tohoto druhu paliva je bezesporu také fakt, že nabízí skutečně maximální výhřevnost! Stanovena je v rozmezí 16,7 až 18 MJ/kg. Takto vysoká je hlavně díky minimu vody a vysoké hustotě slisování jednotlivých částeček biomasy. Jedná se především o dřevo, kůru a další součásti typu pilin či hoblin. Strach nemusíte mít ani z popela. Spalování je skutečně efektivní, což dokladuje vznik pouze 0,5 % popela, který navíc vynesete na kompost jako bioodpad.

Nakupujte u spolehlivého prodejce

I u dřevěných briket je třeba dbát na kvalitu. Právě proto se vyplatí vsadit na webové stránky briketydrevene.cz, jejichž provozovatelem je společnost Optimtop. Ta momentálně nabízí dřevěné brikety v akci s rozvozem kamkoli po celé České republice. Vybírat si můžete z jejího sortimentu spousty druhů dřevěných briket.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × three =