Dřevěné terasy: Těchto 5 důvodů vás přesvědčí o jejich pořízení

Uvažujete o inovacích v exteriéru? Proč ne? Léto se pomalu blíží, a tak není od věci zkusit něco vylepšit, abyste se venku cítili ještě příjemněji než doposud. Možná při změnách ani nebude zapotřebí investovat nějaké horentní sumy. Třeba takové dřevěné terasy jsou poměrně levné a dokážou v tomto ohledu vykonat doslova medvědí službu. Proč zrovna dřevěné terasy? Těchto 5 důvodů vás o pořízení některé z nich určitě přesvědčí!

Pohodlí na prvním místě

Nechce se vám neustále vyzouvat a obouvat boty, když jdete do bazénu, respektive z něj? Není se čemu divit! Proč se zdržovat takovýmito zbytečnostmi. Dřevo je příjemné a pohodlné na došlap, takže na otravnou práci s obuví můžete zapomenout. Je přitom úplně jedno, jestli jde o cizokrajné dřeviny nebo zdánlivě obyčejný sibiřský modřín.

Tichá chůze zajištěna

I když budou po prknech běhat děti, rozhodně se nemusíte obávat žádného rezonování nebo čehokoli jiného. Pohyb po terase bude takřka neslyšný.

Jsou maximálně bezpečné

Upadnete-li na betonových dlaždicích, nejspíše získáte nepříjemnou památku na delší dobu. Především vymývaná dlažba je hodně kluzká a pády na ni značně tvrdé. U dřevěného povrchu se nic takového nestane. Jednak není tolik kluzký a jednak je měkčí.

Unikátní vzhled

Design dřevěné terasy je jedinečný. Takovéhoto vzhledu s klasickou dlažbou nedosáhnete. Kombinovat je možné jak tmavé odstíny se světlejším zahradním nábytkem, tak i naopak světlejší povrch s tmavými ratanovými křesly. Mezi velmi oblíbené cizokrajné dřeviny patří třeba teak.

Vysoká výdrž

Dřevo je čistě přírodním materiálem, který dokáže vydržet klidně i několik desítek let. Při správné péči a pravidelném nanášení správného laku bude vypadat krásně hodně dlouho. Ostatně svědčí o tom i jeho multifunkční využití. Důkazem jsou kupříkladu saunové palubky nebo mnohé lavičky a jiné předměty.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

5 × two =