Fotografie: vestavěná skříň

Jak navrhnout vestavěnou skříň

Pokud potřebujete hodně úložného prostoru, vestavěná skříň je pro vás ta pravá. Její velká výhoda spočívá v tom, že pokud si ji navrhnete sami nebo ve spolupráci s designéry a nařežete ji na míru, sedí přesně od stěny ke stěně. Protože úložného prostoru není nikdy dost.

U šatních skříní z obchodu však zbytečně plýtváte místem po stranách a u stropu. S vestavěnou skříní vlastní výroby můžete využít každý centimetr. Vtip spočívá v tom, že interiér skříně tvoří policový systém, který není spojen s dveřmi a lze jej prodloužit až do posledního rohu. Dveře se pak jednoduše umístí před něj, tedy vedou v kolejnicích, které jsou přišroubovány k podlaze a stropu.

Výroba vestavěné skříně

Dveře pro výrobu nábytku jsou k dispozici v obchodech pro kutily v mnoha různých provedeních. V nabídce jsou různé druhy dřeva, borovice, smrk, buk, neošetřené nebo s bezbarvým finálním lakem, jako lamelové nebo profilované dveře a také jako rámové dveře, do kterých můžete vložit výplně podle vlastního vkusu. Jsou vhodné zejména pro vestavěné skříně, protože jsou k dispozici v různých rozměrech, které nabízejí širokou škálu designových možnost. K dispozici je také široký výběr kování, takže dveře mohou být konstruovány jako výklopné nebo skládací.

Vše ale začíná u návrhu. Ať už se rozhodnete pro stavbu vestavěné skříně svépomocí, vždy si raději vše rozvrhněte tak, aby při montáži nedošlo k nějakému omylu. Proto doporučujeme, alespoň pro návrh skříně, využít designového studia, kde vám s každým centimetrem vaší plochy rádi pomohou. Protože vestavěná skříň bývá mnohdy na celý život.

Vestavěné skříně Praha

Ve společnosti INVIDA se specializujeme na návrh a realizace interiérů, projekční činnost a dozory staveb, rekonstrukce, realizaci interiérů na klíč, zakázkovou výrobou nábytku na míru a mnoho dalšího. Návrhem nábytku na míru tak naše spolupráce končit nemusí. Vše, co si společně navrhneme, pro vás také zrealizujeme. Ve smluvený termín se můžete těšit na svou vysněnou vestavěnou skříň. Více informací se dozvíte na našich stránkách www.invida.cz.