Jak ochránit v nejisté době majetek? Jistotou je rostoucí cena zlata

Finanční odborníci dnes fandí především zlatu. Podle nich je potřebné využít krátkodobé poklesy zlata a nakoupit jej. Právě ono je totiž největší jistotou do nejisté doby.

Fotografie: cena zlata

Zlato je hitem v investičních portfoliích

Místo 5 až 10% podílu v majetku dnes zlato mnohdy zaujme u chytrého investora i 90 %. Cena zlata totiž roste dlouhodobě, již 10 let, a současně v době koronavirové pandemie zlato odstartovalo svůj doslova raketový růst. Nárůst zájmu o něj byl tak obrovský, že se trh chvilkově potýkal s jeho nedostatkem. To i kvůli výpadku produkce prestižních švýcarských rafinerií, které vyrábí zlaté investiční slitky. Ty kvůli Covid-19 postihla dvouměsíční odstávka.

Cena zlata v době pandemie narostla o 30 %. Od začátku roku již dvakrát překonala své rekordní maximum. A růst se podle odborníků rozhodně nezastaví. Dá se očekávat, že do konce roku 2020 pokoří zlato cenu 2300 amerických dolarů za trojskou unci.

Je ideální čas na nákup investičního zlata

Zlato přes svůj růst vykazuje v růstové křivce občasné krátkodobé poklesy. I před nastartováním svého „kovidového“ růstu na jaře jsme mohli vidět krátkodobý pokles jeho ceny. Nyní spadla cena o 10 %, což je podle odborníků pouze krátkodobá odchylka. Je to však příležitost, kdy zlato nakoupit. Zejména u rozsáhlejších nákupů se to projeví ušetřením většího balíku peněz a též vyšším ziskem, jakmile začne cena zlata opět stoupat.

Trh se zlatem je jiný, než býval

Už dávno neplatí, že zlato „hromadí“ pouze ti bohatí. I drobní střadatelé, kteří si dříve peníze spořili na spořicích účtech v bankách, nebo třeba investovali do nízkorizikových podílových fondů, musí dnes, v době ekonomické nejistoty, hledat jiné řešení, jak své úspory a příjmy zúročit. Řešením je právě zlato. Zatímco velcí investoři nakupují především investiční zlaté slitky (cihly), drobní investoři dávají přednost zlatým investičním mincím. Hodnota zlata je totožná, mince však umožňují investovat, ale též prodávat po menších částkách.

Potřebujete poradit s nákupem investičního zlata?

Tradičním prodejcem a specialistou na prodej investičního zlata, slitků i mincí, je e-shop Zlate-mince.cz. Zde vám prodají kvalitní značky švýcarských rafinerií, ale i uznávané značky investičních mincí. Nakoupit lze i v kamenné prodejně v Obecním domě v Praze.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

1 × three =