Které kávovary jsou nejlepší? Pákové, na kapsle, či automatické?

Sice si můžete ohřát vodu v rychlovarné konvici a zalít si namletá zrnka, ale zážitku z opravdu kvalitně připravené kávy se to nevyrovná. Nehledě na to, že je to daleko pracnější než zmáčknout pár tlačítek na kávovaru. Kromě toho dobrý kávovar dokáže připravit celou řadu lahodných kávových nápojů. Otázkou tedy není, zda si kávovar pořídit, nebo nikoliv, ale jaký si vybrat.

Fotografie: kávovar

Nejdříve se zamyslete nad tím, jakou kávu rádi pijete. Jestliže milujete espresso a kombinace s našlehaným mlékem, budete potřebovat pořádný stroj. Pokud vám nejlépe voní čistá káva, zkuste pákové kávovary. Proč? Pojďme se na jednotlivé typy podívat trochu podrobněji.

Kapslový kávovar: Levný přístroj, drahé kapsle

Velmi oblíbeným řešením posledních let jsou malá a poměrně levná espressa na kapsle. Kapsle do nich dnes koupíte v každém větším supermarketu, i když pozor – vždy je třeba vybírat ty, co jsou určeny pro váš kávovar. Výhodou je, že si vždy můžete vybrat kapsli podle chuti, a to třeba i čokoládu či čaj. Je ale možné, že zrovna výrobce vašeho kávovaru kapsle s vaším oblíbeným nápojem nevyrábí. Nevýhoda spočívá v ceně kapslí a také v jejich neekologičnosti. Při každém hrnečku vyhodíte do koše plastový obal.

Pákový kávovar: Pro opravdové milovníky kávy

Milujete kávu, vyznáte se v ní a její příprava vás baví? Pak investujte do pákového kávovaru. Výslednou chuť kávy budete mít ve svých rukou, protože jak jistě víte, velmi záleží i na správném tlaku a době extrakce. Nad přípravou této kávy však strávíte více času, na to buďte připravení. Nestačí jen zmáčknout tlačítko a počkat.

Automatický kávovar: Pomocník z 21. století

Spousta lidí si kávovar pořizuje právě kvůli té svobodě a rychlosti. Zmáčknou tlačítko a káva se jim sama připraví. Jestli vás láká právě tohle, není nad čím přemýšlet. Automatická espressa potřebují jen zrnka kávy, vodu a za pár minut máte šálek na stole. Tedy aspoň pokud kávovar včas zapnete, nebo když si připlatíte za model, který se nahřívá rychle.

Nezapomeňte však, že stejně jako kávovar je důležitá i samotná káva. Ale to už je zase jiná kapitola.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

sixteen + 8 =