Jak ušetřit místo v interiéru? Vyberte si dveře do stavebního pouzdra

Připadá vám, že doma nemáte dostatek potřebného prostoru? Možná to nebude pouze zdání. Především nábytek dokáže zabrat podstatnou část jakéhokoli pokoje. Najdete ale jistě i další hluchá místa, kam prostě a jednoduše nemůžete nic dát a nijak je nelze využít. Klasiku představuje především prostor okolo interiérových dveří. Jeho přítomnost je naprosto zbytečná. Ano, můžete dveře jednoduše zavřít, případně je vysadit z pantů. Nic tím ovšem nevyřešíte. Jak tedy z celé situace ven? Pořiďte si moderní dveře do stavebního pouzdra. Právě ony představují optimální řešení pro jakýkoli interiér. I v menším bytě svou úlohu bez potíží splní. Co brát v potaz při jejich výběru? Jaká stavební pouzdra jsou k dispozici? Na co všechno myslet předem? Tyto otázky jsou bezesporu na místě. Odpovědi na ně dostanete v tomto článku.

Princip fungování dveří do stavebního pouzdra?

Mnozí lidé si pletou klasické posuvné dveře a provedení určená do stavebního pouzdra. Zcela jistě se nejedná o ty samé. Prvně jmenované se vyznačují vysouváním podél stěny. Tím pádem sice šetří místo, jelikož není nutné je otevírat směrem k sobě a od sebe. Prostor podél stěny ale pojmou, takže sem stejně nelze dát květiny, police, skříně nebo cokoli jiného. Interiérové dveře zasouvající se do pouzdra zajíždějí přímo do stěny, v níž je integrováno. Tím pádem není problém okolí stěny jakkoli využívat podle potřeby.

Důraz na úsporu místa a bezpečnost

Jak již bylo řečeno, díky dveřím do stavebního pouzdra získáte mnohem více místa. Jednat se může klidně i o 2m2 v okolí samotných dveří. Při průchodu nedochází k žádné blokaci ani samovolnému zavření dveří, jako je tomu u klasických křídlových. Každý z nás si zcela jistě vzpomene na nepříjemné situace, kdy dítě nechá své prstíky v pantech. U posuvných dveří nic takového nehrozí. Stejně tak můžete zapomenout na skřípání pantů anebo hlučnost otevírání. Už vůbec se není možné bavit o postupném klesání dveří, jež zamezuje ve finále jejich otvírání a zavírání.

Maximální odolnost a neotřelý design

Pořídíte-li si dveře do pouzdra, získáte součást interiéru, která vydrží prakticky navěky. Jsou totiž vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Moc hezky vypadají ty, jejichž základem je masiv. Volit lze ale i dýhované dveře a nejrůznější umělé materiály a napodobeniny dřeva. Zapomenout nelze ani na sklo, plast a další součásti. Například nejmodernější modely, jejichž součástí je mléčné sklo, vypadají nadčasově. Důležitý je i fakt, že jsou dveře v zavřeném stavu dokonale chráněny před jakýmkoli mechanickým poškozením. Děti si mohou bez starostí hrát a nehrozí, že by jejich hračka narazila na dveřní výplň nebo rám. U klasických křídlových variací se nejedná o žádnou výjimku.

Pouzdra pro posuvné dveře

Na trhu se setkáme se dvěma podobami pouzder. Rozlišujeme je podle toho, do jakého materiálu jsou integrována. Jestliže volíte pouzdra pro posuvné dveře do klasické cihlové zdi, budou opatřena drátěnou pozinkovanou mříží a perlinkou. Systém se tak po nahození omítky stane jednolitou součástí stěny. Naopak pouzdra do sádrokartonu mají speciální kapsy. Pokud řešíte umístění dveří v dřevostavbě, pak si pořídíte určitě druhé zmiňované pouzdro.

Na vše myslete předem!

Na realizaci dveří do stavebního pouzdra je zapotřebí myslet předem. Musíte mít totiž vše zaneseno již v projektové dokumentaci, případně u rekonstrukce bude nezbytné vybourat potřebný prostor. Samotná stavební pouzdra mají specifické rozměry, čemuž je zapotřebí přizpůsobit i stavební otvor. Jen pro přehlednost, pouzdro o síle 100 mm se dává do otvoru o tloušťce 125 mm. Není ale problém volit i pouzdro o síle 73 mm či jiné atypické.

Vsaďte na osvědčené značky

V současnosti existuje na trhu mnoho prodejců a značek jak dveří, tak i stavebních pouzder. Ze spousty nejrůznějších designových provedení kvalitních dveří si vyberete v nabídce společnosti Mand CZ s.r.o. Sázkou na časem prověřenou kvalitu u stavebních pouzder je značka Eclisse.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

sixteen − two =