Jak zvolit barvy v dětském pokoji podle Feng-šuej?

Tradiční čínské učení Feng-šuej popisuje vztah lidí a jejich životního prostředí, prostoru i času. Vyznačuje se snahou o nastolení celkové harmonie a nerušeného proudění čchi v prostoru. Čchi je podle tohoto učení energie, která tvoří základ vesmíru. Krom Feng-šuej se s Čchi můžete setkat například i v tradiční čínské medicíně nebo různých cvičeních.

Největší pozornosti se pak Feng-šuej dostává při zařizování interiérů. Harmonicky sladěný pokoj, rovnováha jinu a jangu i všech pěti elementů je mnohými považována za cestu ke spokojenému bydlení a tím pádem i vyrovnanému životu. Velkou roli pak hrají barvy užité v místnosti. Jaké barevné kombinace uplatnit v dětském pokoji, aby byly v souladu s Feng-šuej?

Především by dětský pokoj měl obsahovat harmonii jinu a jangu. To znamená, že by neměl být příliš tmavý ani světlý. Také by měl odrážet osobnost a preference vašeho dítěte. Vyhnout byste se měli příliš výrazným barvám na stěnách, neonovým světlům i markantním plakátům. Tyto věci působí rušivě na podvědomí a mohly by narušit spánek vašeho dítěte.

Jaké barvy tedy zvolit? Doporučují se pastelové barvy, jemně modré, zelené a růžové odstíny. Tady samozřejmě záleží na tom, zda se jedná o chlapecký pokojíček či dětský pokoj pro holku.Decentní barevnosti dosáhnete i užitím přírodních materiálů. I proto Feng-šuej radí spát v postelích z masivu spíš než v těch kovových.

Ozdoby a dekorace jsou určitě žádoucí, ale záleží na jejich podobě. Jednak by měly zapadat do jemné barevnosti celé místnosti, jedna by měly vyzařovat pozitivní sdělení. Nejlepší variantou je vyzdobit dětský pokojíček kresbami a dalšími výtvory samotných dětí.

Ať už dáte na starodávná orientální moudra, nebo prostě jen hledáte zajímavé tipy pro zařízení pokoje vašich potomků, určitě zvažte výše uvedené tipy. Určitě neprohloupíte.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 + sixteen =