Jak zařídit váš vysněný obývací pokoj?

Jednou z místností, kde trávíme nejvíce našeho času, je obývací pokoj. Ať už tam ve volných chvílích čtete, sledujete televizi či trávíte čas s rodinou a přáteli, měli byste se tam cítit pohodlně. Toho můžete docílit, pokud se budete řídit několika základními pravidly, která vám pomohou zařídit si prostor vašich snů.

obývací pokoj

Připravili jsme pro vás tento článek, kde zmiňujeme několik bodů, na které je dobré se zaměřit.

Najděte vlastní styl a přizpůsobte ho vašim potřebám

Je nespočet webových stránek, kde můžete hledat inspiraci pro zařizování svého domova. Určitě nebudete litovat, pokud strávíte alespoň chvíli utříbením si vlastního stylu. Při rozhodování, jakým směrem jít, se nebojte sáhnout po inovativních a originálních řešeních, nezapomeňte ale zakombinovat i prvky, které odráží zvyky a tradice vás i vašich spolubydlících. Poměrně důležité je také udržovat jednotný styl nejen v jedné místnosti, ale v celém vašem domově.

Zvolte pěknou a praktickou barevnou paletu

Pro základní barvy na stěny a nábytek se obecně doporučuje volit neutrálnější tóny, jako je například krémová, zemité odstíny, šedá nebo bílá. Do menších prostor zvolte raději světlejší barvy, které místnosti opticky přidají na velikosti. Pokud jste zastánci výrazných barev, vyberte si jeden či dva odstíny, jimiž obývacímu pokoji pomocí doplňků pěkně dodáte kontrast. Je poměrně oblíbené zvolit jednu stěnu a zvýraznit ji pestřejším odstínem či hezkou tapetou. Jako obklad můžeme využít i dřevo, kámen, cihly, nebo dokonce beton.

Vyberte vhodné sezení i umístění pro něj

Sedací souprava a k ní náležející křesla jsou srdcem každého obývacího pokoje a nejvíce ovlivňují celkový vjem z místnosti. Neměli bychom tedy podcenit ani jejich výběr, ani určení jejich místa.

Při rozhodování zohledněte prostorové možnosti místnosti, vaše požadavky, a hlavně jak konkrétně sezení plánujete využívat. Pokud disponujete dostatečným prostorem, zvažte možnost umístění sedačky do prostoru, místo ke zdi. Ujistěte se však, že nebude blokovat klíčové průchody po obývacím pokoji i do jiných místností.

Vybavte místnost podle vašich představ

Dalšími důležitými body jsou i výběr vhodného místa pro TV (dejte si pozor, aby byla ze sezení optimální viditelnost a úhel pro sledování) a také správná volba světel (místnost krásně prosvětlí, zútulní a dodají příjemnou atmosféru). Myslete také na dostatečné množství úložných prostor a fakt, že veškeré vystavené předměty ovlivňují vzhled celé místnosti.

Zařizování obývacího pokoje vašich snů nemusí být levné. Finančně dosáhnout na vaši vysněnou místnost vám může pomoci půjčka na účet, nezapomeňte si ale předem nastudovat podmínky dané půjčky.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

9 + 9 =