Jak se starat o lightning kabel pro iPhone

Také zažíváte strach a úzkost, když máte vybitý telefon a nemůžete být online? Mít s sebou funkční nabíječku, nebo powerbanku s dobíjecím kabelem je prostě nutnost. Jenže tím, že si s sebou nabíjecí kabel všude nosíme, ho poškozujeme. O problém jde zejména u lightning kabelů pro iPhone, ty se velmi rády ničí.

lightning kabel pro iPhone

Chcete, aby vám lightning pro iPhone dlouho vydržel a nemuseli jste po půl roce pořizovat nový? Zkuste dodržovat následující zásady.

Netahejte za kabel

Když spěcháte a potřebujete vytáhnout telefon z nabíječky, taháte za kabel, či za adaptér? Tahat za kabel pochopitelně není dobré, hrozí, že se přetrhne. Poškození přitom nemusí být zvenčí vůbec viditelné, přetržený může být pouze drát uvnitř. Vy se pak budete divit, proč se vám telefon nenabíjí.

Kabel pečlivě smotejte

Často si s sebou nabíječku přenášíte? Pak byste měli vědět, že není zrovna dobré kabel vzít a hodit ho do kabelky či batohu. Než něco takového uděláte, měli byste ho poctivě smotat. Díky tomu eliminujete šanci na zlomení kabelu.

Neohýbejte kabel

Chovejte se ke kabelu celkově šetrně, snažte se ho neohýbat. Když máte telefon připojený do zásuvky, nedělejte s kabelem psí kusy, neohýbejte ho kolem nábytku.

Udržujte ho v čistotě

Vodivý drát je sice zakrytý izolací, ale vlhkost a třetí představují riziko. Kabel tedy čas od času vyčistěte.

Pořiďte si ochranu kabelu

Víte, kde se kabely nejčastěji lámou? Úplně na konci, buď na jednom, nebo na druhém. Na svůj lightning kabel si ale můžete pořídit ochranu. Může vypadat třeba jako zvířátko, které navléknete na kabel. Kabel je skrytý uvnitř, a tak se pak nezlomí.

Tip na závěr: A když se přece jen zlomí, pořiďte si nový. Nemusíte kupovat originál od Apple, ten je drahý. I jiné značky vyrábí lightning kabely. Za lepší ceny a častokrát odolnější. Extra odolné jsou například opletené kabely.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

3 × two =