Jaké podlahy jsou nejoblíbenější

Chystáte se pořídit si novou podlahu? Máte mnoho možností a každá má své výhody a nevýhody. Záleží samozřejmě i na vašich preferencích. My si přiblížíme dvě nejčastěji používané – vinylové a plovoucí.

Podlahy v Českých Budějovicích

Než si zvolíte konkrétní řešení, je nutné také najít vhodnou firmu, která vám ho realizuje. Podlahy v Českých Budějovicích vám zajistí podlahové studio a podlahářství Hajný. Nabízí kompletní služby v oblasti prodeje, dodávek i odborné pokládky. Vyjde vám vstříc, ať už chcete mít jakoukoliv podlahu (plovoucí, vinylovou, korkovou, PVC, z masivního dřeva).

Vinylové podlahy

Tento typ podlah se dostává do popředí především v posledních letech. Dělí se na homogenní (prodává se v celistvé vrstvě) a heterogenní. Druhé řešení je lepené, případně plovoucí se zámkem. Zatímco první typ je měkčený, druhý nikoliv.
Mezi hlavní přednosti této krytiny patří velký výběr z mnoha dekorů (oblíbené jsou především imitace), nenáročná údržba, odolnost vůči skvrnám či poškrábání, protiskluzový povrch. Potěší vás i pořizovací náklady. Obecně nejsou velké, i když samozřejmě záleží na tom, jaký model si vyberete. Z nevýhod si uveďme snad jen větší náchylnost na extrémní teploty, které mohou vést k tvorbě spár, tedy k narušení celistvého vzhledu.
Zaujala vás tato podlahová krytina? Podívejte se na vinylové podlahy v Českých Budějovicích.

Plovoucí podlahy

Možná sháníte plovoucí podlahu v Českých Budějovicích, nebo teprve chcete zjistit jejich výhody a nevýhody. Sem s nimi.
I tento druh je velmi oblíbený v bytech, domech i dalších prostorech. Existují různé druhy lišící se podle nášlapné a roznášecí vrstvy. Z konkrétních pozitiv si uveďme akustickou izolaci, rychlost a jednoduchost montáže, jednoduchou údržbu, cenu a široký výběr z jednotlivých možností. Pokud se však rozhodnete pro tuto podlahu, vyhněte se jejímu nadměrnému namáčení. Nehodí se ani do vstupních hal, které jsou vlhkostí více zatížené.

Už víte, co budete mít doma na zemi vy?

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

18 − 11 =