Bezpečnostní dveře umí odradit i zastavit zloděje

Obětí vloupání do bytu se v České republice stane každá 125. domácnost. Policie přitom odhalí jen zhruba pětinu pachatelů. Nejvíce krádeží je v Praze a průměrná škoda krádeže je 40 tisíc korun. Víte, že až v 82 % případech se dokáže pachatel do vašeho bytu dostat rychleji než za 5 minut? Pojďte mu to ztížit!

Kvalitní bezpečnostní dveře jsou nejdůležitější ochranou před zloději

Bezpečnostní dveře dokáží zastavit až 69 % zlodějů. I díky tomu dnes v žebříčku způsobu vniknutí zloděje do bytu vévodí okna. Jak je to ve vašem případě? Máte už bezpečnostní vchodové dveře?

Zajímavostí je, že domy vykrádají zloději především v noci, kliky a zámky bytů zkouší přes den. Zatímco v rodinných domech najde zloděj hned několik možností pro vniknutí do objektu, u panelákových bytů a bytů v činžovních domech, zejména u těch ve vyšších patrech, jsou právě kvalitní bezpečnostní dveře tím, co ochrání váš majetek před zloději. Přesto by se vchodové dveře neměly podceňovat ani v rodinných domech. U činžovních domů je pak optimální instalovat bezpečnosti dveře do vchodu do domu i do jednotlivých bytů.

Jak si vybrat bezpečnostní dveře?

O výběru bezpečnostních dveří rozhoduje mnoho parametrů. V první řadě jde o třídu bezpečnosti dveří, od kterých se odvíjí i jejich cena. Mnohdy se vás na třídu bezpečnosti ptají i ve vaší pojišťovně při uzavírání pojistky. Bezpečnostní dveře znamenají zvýhodněné podmínky pojištění, vyšší třída bezpečnosti (3. třída je již dobrá, nejlepší je třída 4.) dveří pak podmínky ještě výhodnější.

Třída bezpečnosti však není jediným parametrem, který zákazníky při výběru zajímá. Důležitý je design, akustické vlastnosti dveří, protipožární vlastnosti, tepelněizolační vlastnosti, ale třeba i možnost umístit nové bezpečnostní dveře na stávající zárubeň. Ve starších zástavbách a panelákových bytech je to velice důležitý parametr při výběru dveří. Ne každému se chce pouštět do složitějších stavebních prací.

Next jako synonymum pro bezpečnost

Kvalitním dodavatelem bezpečnostních dveří na českém trhu je společnost Next. (Podle policejních záznamů mají dveře NEXT účinost 99,95 %, neboli jsou 2000x bezpečnější než běžné bytové dveře.) Dodává řešení pro domy i byty, včetně již zmíněné možnosti instalovat dveře do bytu v paneláku na stávající zárubeň, nebo dokonce u starších bytů v památkově chráněných objektech na dveře stávající, a to z vnitřní strany bytu.

Specialitami jsou moderní designové bezfalcové dveře, ale i bezpečnostní vchodové dvoukřídlé dveře do starších zástaveb v podobě historických replik původních dveří. Nejspíš vás překvapí, že se hodí i do pasivních domů a získat na ně lze dokonce dotaci v rámci běžícího programu Zelená úsporám.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty − 11 =