Kam s pokojovou květinou?

Do interiéru vnášejí přírodu, čistí ovzduší a mohou být i vkusným designovým doplňkem. Problémem ovšem často bývá jejich rozmístění. Řeč je o pokojových květinách, které vyžadují naši lásku a pozornost. Jedině pak se vám odmění kaskádou nádherných listů a květů.

Zanícení pěstitelé si se svými květinami povídají. A tvrdí, že ony na ně reagují, což se dá spíše vysvětlit tak, že když něco děláme s láskou, tak to děláme pečlivě. A o to v pěstitelství jde především a pokojové rostliny nevyjímaje. Nemusíte se zrovna se svými pokojkovkami pouštět do konverzace, ale jistou péči byste jim věnovat měli. Základem je spolu se zálivkou jejich správné umístění.

Umístění pokojových rostlin

Pro umístění pokojových rostlin platí jedno poměrně jednoduché pravidlo. Jistým vodítkem pro vás může být barva a pevnost listů. Rostliny s tmavými a pevnými listy si lebedí na velmi světlých místech s dostatečným přísunem denního světla. Rostliny se světle zelenými a měkkými lístky můžete postavit na okenní parapet nebo k oknu, ale ne vždy jim svědčí přímé slunce. Na něm se naopak vyžívají sukulenty s lístky malými a dužnatými. Jsou i speciální druhy, kterým nevadí pološero, ty můžete bez problémů postavit třeba do koupelny.

Palmy a juky

Veliké solitéry, jako jsou palmy, juky či fíkovník často bývají středobodem celé místnosti. Už vzhledem ke své velikosti je můžete (mnohdy musíte) jednoduše postavit na zem. Vhodná je dlažba nebo laminátová podlaha, která se vám v případě přelití květiny, jehož se snažte vyvarovat, nezničí.

Kvetoucí pokojové rostliny

Každého pěstitele zahřeje u srdce, když mu květinka, o kterou s láskou pečuje, z čista jasna vykvete. Nejenom proto si zaslouží speciální klidné místo. Opět se k ní můžete stavět jako k solitéru a postavit ji na okenní parapet, komodu nebo do středu jídelního stolu. Abyste dali maximálně vyniknout její kráse, nedoporučujeme k ní stavět jiné květiny.

Stojany na květiny

Pokud jste skutečným milovníkem pokojových rostlin a rádi se jimi obklopujete, pak bude v hledáčku vašeho zájmu speciální stojan na kytky. Jeho velikost samozřejmě přizpůsobte počtu rostlin, který na něj hodláte umístit.

Žebříkový, stropní, nebo solitérní?

Na trhu existují různé stojany schopné pojmout od jednoho květináče až třeba po deset, ať již se jedná o stojany žebříkové, které jednoduše opřete o stěnu, stropní, jež zase připevníte ke stropu, nebo o zajímavé solitérní stojany, které jednoduše postavíte do rohu místnosti.

Nakupujte na Pepenabytek.cz

Zajímavým doplňkem interiéru pak může být dřevěný stojan, jež má ve svém portfoliu e-shop Pepe nábytek. Na tento stojan vzhledem připomínající židličku totiž zdaleka nemusíte odkládat jen květiny, nýbrž cokoliv, co momentálně potřebujete mít po ruce. Je ale pravda, že květiny mu budou slušet zřejmě ze všeho nejvíc.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven − one =