Jakou lampu si pořídit do bytu a do kanceláře, aby oči nebolely?

Administrativní pracovníci, řemeslníci i zaměstnanci průmyslových provozů potřebují na svou práci stoprocentní podmínky, mezi které patří i ideální osvětlení. Vnitřní prostory i exteriéry mají být osvětleny tak, aby se za snížené viditelnosti, za tmy i v příšeří nikterak nesnižovala možnost dobrého vidění. To stejné platí pro osvětlení místností v bytě i rodinném domě, v jeho dalších prostorách – na schodištích, půdách, sklepení, zahradě a v okolí domu. Moderní lampy splňují náročné požadavky spotřebitelů na design, optimální svítivost, cenu a jakostní provedení.

Nástěnné, závěsné i bodové lampy dostatečně osvětlí konkrétní pracovní plochu

Kancelářská svítidla mají být umístěna v jednotlivých místnostech a chodbách pro komplexní osvětlení prostor. Myslete také na jednotlivé zaměstnance, již chtějí mít individuální osvětlení nad vlastním stolem. Vkusná svítidla do kazetového stropu, trubicové lampy, podhledová, nástěnná, bodová svítidla se umísťují na strop, pod něj i na stěny kvůli vyváženému rozlévání světla z žárovek na konkrétní místa. Závěsné lampy mají svou funkci v případě nutnosti osvětlení celého pracovního stolu nebo skupiny pracovníků. Stolní lampy, downlighty a přisazená kancelářská svítidla jsou pořizovány tak, aby svým světlem zaměstnancům dokonale suplovaly přirozené denní světlo. Ochrana zraku by měla být pro zaměstnavatele i samotné pracovníky prioritou.

Speciální světla do průmyslových hal i do řemeslného prostředí

Pracovníci v průmyslu nebo skladištích jsou ohroženi kažením zraku v případě, že haly a velké prostory nejsou dostatečně osvětleny zářivkami. Dnes už nalezneme na trhu bodová podhledová svítidla, podhledové osvětlení, reflektory a světlomety, závěsná svítidla i komerční lampy do obchodů a prodejen. Prachotěsná a vodotěsná svítidla, přisazené průmyslové lampy i nouzové osvětlení naleznou své uplatnění v pracovním prostředí řemeslného rázu.

Svítidla LUXERA z webu: Profisvitidla.cz

Rozdělení osvětlení do interiéru podle funkce i dle stylu

Kapitolou samou o sobě je osvětlení do domácnosti, které si samozřejmě pořizujeme vždy podle stylu zařízení jednotlivé místnosti i dle kritérií, jaká jsou po lampách nejčastěji požadovány. Závěsné lustry, nástěnná, stropní i stojací svítidla musejí dostatečně osvětlit prostor, kde jsou umístěna. Lampy do koupelny, do kuchyně, obýváku, dětských pokojíčků a ložnice mohou mít moderní design, nebo naopak nenapodobitelný vintage styl, rustikální či industriální podobu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four + seven =