Poohlížíte se po nové matraci, ale nechcete investovat příliš? I ty nejlevnější matrace 90 x 200 stojí za to

Řada z nás i v dnešní době důvěřuje pravidlu; čím více investuji, tím lepší produkt můžu očekávat. Jasně, proč také ne? U mnoha produktů se nám to může osvědčit, ale rozhodně to nelze brát jako absolutní pravidlo. Uvážíme-li třeba takové matrace, zdánlivá neprůstřelnost našeho pravidla rychle mizí. Jednolůžko? Dvoulůžko? Nebo snad speciální rozměr zhotovený na míru? Na tom nezáleží, jelikož i ty nejlevnější matrace dnes už bývají doslova “nadupané funkcemi”, o kterých by se nám několik let zpět mohlo jen zdát.

matrace

Cenová dostupnost je dost subjektivní záležitostí. Ty nejlevnější matrace lze sehnat již kolem 1500 Kč

Ono se snadno řekne, že to, tohle či ono je levné, a tím pádem dostupné pro všechny. Na takovém výroku moc pravdy nenajdeme. Finanční ohodnocení, životní styl či priority každého z nás se značně liší. Někdo je šetřílek, někdo naopak utrácí kudy chodí. Někdo si potrpí na luxus, někdo se spokojí s tím nejobyčejnějším. Zkrátka to tak vždy bylo, je a vždycky i bude.

Vrátíme-li se k matracím, je radno používat výraz ‘levný’ poněkud opatrně. U každého z nás se tato hranice totiž liší, a to někdy dost významně. Nicméně, jedno platí pro všechny stejně – ani ty nejlevnější matrace na trhu nejsou zcela k zahození. Jistěže žádný extra obsah těch nejkvalitnějších složek také nemůžeme očekávat. To bychom přece jen museli postoupit o nějakou tu třídu výše. Ovšem za přibližně 1500 Kč už dostaneme matraci, která nám dopřeje klidný a ničím nerušený spánek.

Není to luxus, ale ani propadák. Co očekávat od cenově dostupnějších matrací

Stejně jako čehokoliv jiného v dnešním světě, tak i typů matrací existuje snad nepočitatelné množství. Ať už v kamenných nebo online prodejnách, vidíme matrace z paměťové pěny, speciální profilované, a nebo třeba s přídavkem přírodního kokosového vlákna. Ukažme si 3 nejčastější typy matrací na trhu:

  • Z paměťové pěny

Paměťová, neboli PUR pěna se nepochybně řadí mezi top materiály při výrobě matrací. K tomuto účelu bývá využívána výhradně pěna vysoké hustoty, která prošla speciální zdravotnickou certifikací. Kromě její zdravotní nezávadnosti se můžeme těšit z extra pružnosti, komfortu, a v neposlední řadě také z cenové dostupnosti.

  • Profilovaná

Zatímco některé typy matrací mají hladký povrch v jedné rovině, profilovaná je v tomto ohledu jakousi černou ovcí. Nicméně v dobrém slova smyslu. Profilované matrace se vyznačují vlnitým povrchem z obou stran produktu. Toto zvlnění se snadno přizpůsobí jakékoliv stavbě i hmotnosti lidského těla, což dělá z matrace vhodnou volbu pro každého z nás.

  • Sendvičová

Pojmenování tohoto typu matrací je více než příznačné, jelikož jsou jednotlivé vrstvy v matraci poskládány skutečně jako suroviny ve vašem sendviči. Matrace tak ve svém nitru ukrývá vše, na co si lze vzpomenout. Sendvičové matrace se většinou pohybují v trochu vyšší cenové relaci, a to mezi 2 až 3000 Kč. Nicméně, v tomto případě se vyplatí to něco málo připlatit.

Jde vám z toho všeho hlava kolem? Nechte si poradit ve specializovaných prodejnách

Rozumíme, že koupě matrace není tak úplně snadná záležitost. Druhů, rozměrů i cenových relací je všude kolem velká spousta. Nemusíte na to ale být sami. Důvěřujte odborníkům a využijte zákaznickou linku některého ze specializovaných e-shopů. Rada rovnou z první ruky se dnes cení!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × 2 =