Kompletní rekonstrukce bytu: Co vše je třeba brát v potaz?

Uvažujte o celkové rekonstrukci vašeho stávajícího bytu? Pokud ano, asi se není čemu divit. Interiér nikdy nezůstane neporušený a zejména u starých umakartových jader je zapotřebí vše znovu renovovat. Rekonstrukce bytového jádra není rozhodně žádným jednoduchým a rychlým procesem. Jestliže se pro ni rozhodujete, měli byste si předem promyslet spousty věcí? Jakých? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Vysoká časová náročnost

V první řadě se u kompletní rekonstrukce bytu připravte na vysokou časovou náročnost. Pokud si budete všechny procesy řešit svépomocí, s největší pravděpodobností se celá rekonstrukce protáhne klidně i na několik týdnů či měsíců. Většinou si ale všechno řešíte sami v daném prostoru, takže se v interiéru dá bydlet. Pokud zvolíte činnost firmy, setkáte se s tím, že bude zapotřebí se na určitou dobu vystěhovat. Zpravidla se jedná o 1 týden.

Jaké činnosti pojímá rekonstrukce bytového jádra?

Vyjmenování jednotlivých procesů, které se budou v interiéru vašeho bytu dít, by bylo zdlouhavé. Přesto mezi ty hlavní patří zednické práce, a to jak bourací, tak i stavební. Neobejdete se ani bez instalatérských činností. Vytvoření nových rozvodů vody a odpadů bude samozřejmostí. Nezbytné jsou i topenářské práce. Rekonstrukce bytu pojímá i celkové zapojení elektrických rozvodů a následné vymalování všech stěn. Zapomenout samozřejmě nelze ani na zařizovací předměty do koupelny, kuchyňskou linku a nábytek.

Svépomocí, nebo s profesionály?

Mnohem jednodušší je řešit vše s profesionální firmou. Ta se postará nejen o celý proces rekonstrukce, ale i o výrobu kuchyně na míru a další služby. Naším tipem je společnost FaMattes, která působí především v Moravskoslezském kraji v oblasti měst Frýdek-Místek, Ostrava a Havířov. Nabízí komplexní služby, rychlou realizaci a výhodnou cenu za odvedené práce.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

11 − 10 =