Kvalitní a bezpečné zábradlí na schodiště – máme pro vás řešení!

Při stavbě schodiště je třeba věnovat velkou pozornost jeho bezpečnosti: správné osvětlení, zábradlí, vhodný tvar a typ schodiště. Nejjednodušší jsou přímočaré Interiérová schodiště, jejichž stupně mají stejnou šířku stupnice. Při zakřivených schodištích je šířka stupně různá a jednotlivé stupně mají nepravidelný tvar.  U velkého zakřivení je pohyb po něm částečně omezen. Bezpečnost při chůzi po interiérovém schodišti zajišťuje zábradlí. Materiálovým a tvarovým řešením se podílí na celkovém vzhledu schodiště a dotvoření interiéru. Zakázkové výrobě zábradlí, nábytku a interiérových doplňků z nerezové oceli a mosazi se věnuje zámečnictví Hajný v Českých Budějovicích. Firma se neomezuje pouze na klienty z tohoto kraje, ale nabízí své služby po celé České republice.

Zábradlí na schodiště chrání před pádem a poskytuje oporu při chůzi

zábradlíJen správné zábradlí na schodiště vás spolehlivě ochrání před pádem a při chůzi. Jeho minimální šířka by měla být alespoň 90 cm. Než si začnete objednávat zábradlí, tak rozměry volte podle toho, že možná někdy budete stěhovat nábytek a v neposlední řadě slouží i jako úniková cesta v případě požáru. Pokud máte doma seniory nebo člena rodiny s nějakým handicapem i na to je nutné přihlédnout a šířku schodiště je třeba řešit komfortněji. Zábradlí musí být dostatečně stabilní a spolehlivě připevněné k nosné konstrukci. Důležitý je zejména první a poslední bod, které zaručují jeho pevnost a bezpečnost.

Zámečnictví České Budějovice – vysocí profesionálové ve svém oboru

Standardní výška zábradlí pro dospělého člověka se udává v rozmezí 90 – 100 cm. Vzdálenosti mezi jednotlivými tyčemi na zábradlí by neměly být větší než 13 cm, aby do nich dítě nemohlo strčit hlavu. Při budování schodiště je lepší obrátit se na odborníky, protože je třeba dodržet stavební normy, které udávají parametry schodiště. V tomto ohledu můžeme zámečnictví České Budějovice jen doporučit.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty − twelve =